Cikalleshi: Andorra detyrimi ynë/ Sulmuesi flet për eliminatoret e botërorit dhe kampionatin turk
05/03/2021 20:53

Sokol Cikalleshi po kalon një formë mjaft të mirë në kampionatin Turk në prag edhe të fillimit të eliminatoreve të Botërorit të cilat startojnë për Shqipërinë në transfertën e Andorrës. Në një intervistë për Top Channel, sulmuesi kuqezi analizon dy ndeshjet e para “Duhet të kemi parasysh se ne gjithmonë problemin e kem ime skuadrat që janë nën nivelin tonë, prandaj Andorra është ajo ndeshje që ne duhet ta fitojmë patjetër, dhe presioni në këtë takim është i gjithi tek ne, ndërsa në ndeshjen me Anglinë nuk do të jetë presioni 100% tek ne edhe pse ne do të bëjmë lojën tonë dhe do të japim maksimumin”, tha Sokol Cikalleshi, futbollist i kombëtares. Në këtë periudhë një formë shumë të mirë veç tij po kalojnë edhe sulmuesit e tjerë si Rei Manaj apo Armando Broja. “E rëndësishme është që performancat tona individuale të jenë në shërbim të kombëtares kështu që mendoj se do të jetë luksi i trajnerit të zgjedhë për sulmin. Ne nuk e kemi pasur asnjëherë atë problem që po luan ky apo po luan ai, nëse do të luaj dikush tjetër në maj të sulmit do të jem unë i pari ai që do ta mbështes dhe e njëjta gjë do të ndodhi nëse do të luaj unë apo Manaj, apo Broja apo dikush tjetër”, tha futbollisti. Ndërkohë çfarë ndodh me Koniasporin, skuadrën e tij e cila javën e shkuar me golin e Cikalleshit nuk mori dot pikët e plota. “Kemi në fundjavë ndeshjen me Fenerbahcen që është në krye të tabelës, ndërkohë ekipi im është në mesin e tabelës por kampionati këtu me 2 humbje të con në zonën e ftohtë dhe me 2 fitore mund të kapësh Evropën”, tha ai.

Top Channel/ Java e 28-të e Superligës: Tirana pret Kukësin dhe Partizani, Kastriotin
16/04 15:36
Top Channel/ Skënderbeu-Vllaznia në finale/ Dy skuadrat që do të përballen për Kupën e Shqipërisë
14/04 20:05
Teuta merr kreun e superiores/ Vllaznia ndalet në Laç, Kukësi fitore pas 2 muajsh
10/04 19:57
Braziliani i kombëtares/ 15 vjeçari i rritur në Shqipëri, premton shumë për ekipin kuq e zi
10/04 19:55
Vllaznia-Laçi, supersfida e javës/ Superiorja rikthehet me ndeshjet më të rëndësishme
09/04 15:44
Medalje bronxi në europian/ Evangjeli Veli, e vetmja garuese nga Shqipëria
05/04 19:59
Tirana ‘Manita’ Apolonisë/ Skënderbeu befason Kukësin, e mposht 1-0
04/04 20:17
Teuta merr kreun/ Mund Laçin 1-0. Vllaznia-Partizani ndalen në 0-0
03/04 19:57
Vllaznia do ndeshet me Partizanin/ Të shtunën përballet Teuta me Laçin
02/04 19:57
Vllaznia do ndeshet me Partizanin/ Të shtunën përballet Teuta me Lacin
02/04 15:50
Debati i pasaportave diplomatike/ MEPJ: Lojtarët e kombëtares dhe delegacioni t’i dorëzojnë
01/04 20:01
Starton kampionati i minifutbollit/ 24 ekipe marrin pjesë në edicionin e tetë
01/04 19:58
Reja: Të shohim përpara/ “Me rëndësi që ekipi të jetë i ekuilibruar, me tepër sulm nga sa bëmë”
30/03 19:57
Top News – Grumbullimi i U21/ Trajneri Bushi i kënaqur me futbollistët e rinj
30/03 12:31
Anglia fiton në Tiranë/ Ndeshja “Air Albania” përfundon 0 – 2
28/03 19:34
Sot përballja Shqipëri-Angli/ Formacioni që trajneri Reja do të nxjerr në fushë
28/03 12:04
Mungon Marash Kumbulla/ Mbrojtësi nuk do jetë me kombëtaren në ndeshjen me Anglinë
28/03 11:22
Top News – Afron ndeshja me Suedinë/ Kosova nis punën, mungojnë Muric dhe Rrahmani
26/03 20:48
Policia i përgjigjet FSHF: Kemi marrë të gjitha masat për ndeshjen Shqipëri-Angli
25/03 20:28
Sonte sfida me Andorrën/ Në ora 20:45 nis kualifikimi për Botërorin 2022
25/03 20:27