Bllokohen pronat e biznesmenes në Fier. Dyshohet se janë para droge të ish-bashkëshortit
04/12/2020 12:17

Policia e Fierit i bllokoi 1.5 milionë euro pasuri, 49-vjeçares Rudina Zenaj. Në muajin gusht OFL i kishte dërguar asaj dhe katër personave të tjerë kërkesën për të treguar pasuritë e tyre. Zenaj ishte vënë nën hetim si bashkëshortja e Shaban Zenajt, i dënuar me 14 vite burg në Itali nga Gjykata e Milanos. Çifti kishte bërë edhe një divorc, por hetuesit mendojnë se ai është fiktiv. Ndërkohë që 49-vjeçarja nuk e justifikon dot se si ka krijuar pasuritë prej 1.5 milionë euro të cilat janë në Fier dhe në Vlorë. Ajo është pronare e një bar restoranti në zonën e Skelës në Vlorë, me emrin Britania si dhe një apartamenti në Vlorë, një tjetër në Pogradec dhe një automjet Mercedez. Policia dyshon se e gjithë kjo pasuri është vendosur për shkak të të ardhurave nga trafiku i drogës, krim për të cilin bashkëshorti i saj u ekstradua dhe u dënua në Itali. Ai është arrestuar në vitin 2015 në qytetin e Vlorës ku jetonte dhe drejtonte një biznes, ndërsa Gjykata e Milanos e kishte dënuar me burg. Arrestimi është bërë ndërsa ndodhej në lokalin e tij luksoz, të cilin e kishte ndërtuar, ndërsa më herët, sipas gjykatës italiane kishte qenë pjesë e një grupi që merrej me trafikun e heroinës drejt Italisë.

Top News – PD: Uzurpim, e dëmshme për sportin/ Fidel Ylli në krye të komitetit olimpik shqiptar
15/01 18:37
Top News – U regjistruan 159 viktima/ Bilanci i zi, 6248 aksidente rrugore në 2020
15/01 18:28
Top News – 4 humbje nga covid në 24 orë/ 641 qytetarë të infektuar nga 3530 testime
15/01 18:17
Top News – Veliaj sulmon aleatët e PD/ ‘Duan ndryshim me Mediun e Nard Ndokën’
15/01 17:20
Top News – Basha akuzon, Rama ironizon/ Debati për menaxhimin e situatës së përmbytjeve
15/01 17:13
Top News – Ende shumë të padindur/ Nuk mbanin maska, gjobiten 361 qytetarë
15/01 17:12
Top News – Po kalonin drogë me çanta shpine/ Pustec, dy të arrestuar në kufirin me Greqinë
15/01 16:29
Top News – Ekstradohet Indrit Taullai/ Akuzohet për dy vrasjet e bujshme në 2005
15/01 16:28
29 shkollat e reja, Veliaj: Në PD kandidojnë ata që jepnin licenca për “Vitrinën” dhe “Kristalin”
15/01 16:17
Po falsifikohen analizat Covid, përdoren për udhëtimet jashtë vendit
15/01 15:53
Stuhi dëbore në Shqipëri/ Reshje intensive gjatë natës në juglindje
15/01 15:48
Top News – Votimi elektronik në zgjedhje/ KQZ kualifikon ‘Smartmatic’, do kushtojnë 19 mln usd
15/01 15:43
Porti i Durrësit krijon vonesa/ Transportuesit ankohen për orë të gjata në pritje
15/01 15:41
Opozita bashkon Dulen e Idrizin/ dy aleatët e PD ende nuk kanë realizuar marrëveshjen për listat
15/01 15:37
Shpëtojnë mrekullisht / Me shpejtësi dhe semafor të kuq, aksidenti i frikshëm pas kryeministrisë
15/01 15:22
Rama flet për përmbytjet/ Kryeministri: Hec i Skavicës mbyll kapitullin e frikës
15/01 15:18
Top News – Rama bën bilancin e përmbytjeve/ Skavica, zgjidhja finale për kaskadën e Drinit
15/01 15:12
Në rrugë duhet kujdes/ Reshjet e dëborës u pasuan nga ngricat në Qafë-Thanë
15/01 15:06
Shembet rruga e re e “Salillarit”/ Çorovodë-Përmet, KLSH zbuloi shkeljen e projektit që në 2019
15/01 15:04
Ndëshkohen me gjobë 361 shtetas që u konstatuan pa maska
15/01 15:00