Wake Up/ Endri Shabani: Shqipëria po shton hidraulikët e Europës
11/01/2019 14:21

I ftuar në "Wake Up", pedagogu Endri Shabani foli për doktoraturat dhe zhvlerësimin që ju është bërë atyre vitet e fundit. Ai tha se në Shqipëri të gjithë janë të etur për tituj, duke filluar nga një arkëtar në bankë deri tek politikanët që na qeverisin edhe pse në Evropë ne po projektohemi si populli që prodhon hidraulikë më shumë se intelektualë.

Veliaj për mbjelljen e pemëve: Jemi pranë rekordit tonë
25/03 18:17
Pranverë me zjarre. Në disa ditë, dëme të mëdha nga flakët e qëllimshme
25/03 17:49
Vettingu në polici, Lleshaj kërkon shtyrje të afatit
25/03 17:36
Ekzekutimi i Avokatit të Shullazit. Kolegët e Elbasanit bojkotojnë gjyqet
25/03 17:32
Wake Up/ Shqipëria përtej fasadës në sytë e një fotografi
25/03 13:36
Wake Up/ Në Shqipëri ende pushohesh nga puna për bindjet politike
25/03 13:34
Shqiptarët e kthejnë burgun famëkeq në “hotel me 5 yje”
23/03 21:56
Pranvera shton turizmin në Korçë. Shumë të huaj, për historinë e veçantë
23/03 21:31
Rama sfidon opozitën: Shkojmë në zgjedhje të parakohshme, nëse…
23/03 15:29
Vrasja e avokatit të Shullazit, dyshohet për shkak të profesionit
23/03 15:25
Si u bë indiani, konsull në Afrikë? Zbardhen procedurat e ndjekura edhe për nënshtetësinë
23/03 15:22
Veliaj shpall rikandidimin: Me Edi Ramën, më të fortë se kurrë!
23/03 15:14
Emrat/ PS konfirmon disa kandidatë për zgjedhjet e qershorit
23/03 15:11
Teqeja e Turanit merr tapinë ditën e Sulltan Novruzit
23/03 13:02
“5 vite e dhunuar nga bashkëshorti”, historia e 28-vjeçares nga Shkodra
23/03 12:35
Ekzekutohet avokati i Shullazit dhe Çapjave në Elbasan
23/03 12:21
Braçe apel punonjësve të administratës
23/03 12:08
Parashikimi i Motit 23 Mars 2019
23/03 10:41
Arrestohet kunati i indianëve mashtrues, po tentonte largimin nga Shqipëria
22/03 23:12
Tiranë, zjarr në një pallat tek “Shallvaret”
22/03 22:05