Testimi i raketave bërthamore nga Koreja e Veriut, Trump: Nuk jam i shqetësuar
26/05/2019 14:06

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump u shpreh të dielën se nuk ndihet i shqetësuar rreth lëshimeve të fundit të raketave nga Koreja e Veriut dhe tha se ishte i bindur se udhëheqësi i vendit Kim Jong Un do të mbante premtimet që kishte bërë.

Paris/ Restoranti i famshëm “Bouillon” ku shërbehet ushqimi klasik francez
17/06 19:19
Vrap në Alpe; Gara ekstreme zhvillohet në Austri
17/06 15:03
Arrestohet Clooney italian/ Mashtruesi hiqej si aktori për të marrë para
17/06 12:37
Mafia e rërës shkatërron plazhet/ Marok, raporti i OKB: Rritet kërkesa globale, por rëra po mbaron
17/06 12:28
Birra e murgjve belgë, shitet online
17/06 11:15
Turistët “pushtojnë” Venecian; 2.2 milionë vizitorë zgjedhin të kalojnë natën në qytet
17/06 11:15
Fshihej nën petkun e një organizate, akuza për abuzim seksual ndaj liderit
17/06 11:12
Mot i keq në Europë/ Dëme dhe viktima në Francë e Zvicër
17/06 10:01
Ramos i jep fund beqarisë/Martesa e kapitenit të Realit me moderatoren Pilar Rubio
16/06 13:18
Ekspozita në Kinë më e madhja me veprat e Pikasos
15/06 18:11
Vietnami prodhon makina/ Zhvillimi i shpejtë ekonomik e fut në tregun botëror
15/06 15:55
Protestat në Hong Kong, pezullohet ligji i ekstradimeve
15/06 13:58
“Po ushqehemi me plastikë”/ Alarmi i WWF, nga uji, peshku, birra dhe kripa
15/06 13:57
Kërkesa e Pendarovskit në Bruksel: Na ndani nga Shqipëria
14/06 18:48
Miss Venezuela, konkurs jo vetëm për bukurinë
14/06 13:27
Serial për Çernobilin; Protagonist heroi që u fut në zonë pas shpërthimit
14/06 13:21
Tensionet SHBA-Iran/ Akuza pas sulmit ndaj anijeve në Gjirin e Omanit
14/06 09:39
Pas sulmeve mbi 4 çisternat qëndron një “aktor shtetëror”
13/06 19:28
Rezultate të dobëta, politikanët provim si në gjimnaz
13/06 19:20
Pasuesi i May, Johnson fiton sfidën e parë
13/06 19:11