Taivani “shkundet” nga tërmeti me magnitudë 6.4
07/02/2018 11:35

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.4 troditi ishullin e Tajvanit, sidomos qytetin Hualien, ku janë rrëzuar dhe dëmtuar ndërtesa shumëkatëshe.