Putin-Kim Jong-un, takimi i parë këtë të enjte
23/04/2019 19:16

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un do të udhëtojë këtë javë drejt qytetit rus të Vladivostokut, për një takim me presidentin Vladimir Putin.

Zgjedhjet Europiane 2019: Grupet e mëdha humbasin kontrollin në parlament
27/05 09:58
Hebrenjtë e Gjermanisë paralajmërohen të mos mbajnë kapela
26/05 22:22
Golf, sumo e “barbeque”. Trump kalon ditë relaksi në Japoni
26/05 20:11
Zgjedhjet europiane, edhe pak orë nga përfundimi
26/05 19:04
“Trafiku” në Everest, bilanci i viktimave shkon në 10
26/05 19:03
Testimi i raketave bërthamore nga Koreja e Veriut, Trump: Nuk jam i shqetësuar
26/05 14:06
Europa voton për Parlamentin, miliona zgjedhës i drejtohen kutive në 21 shtete
26/05 13:29
Spanjë, rituali i vrasjes së demit, i lëvduar dhe kritikuar
25/05 22:09
Zgjedhjet europiane, populistët kundër zgjerimit dështojnë në Holandë
25/05 17:02
Shkolla në flakë, 19 nxënës humbin jetën në Indi
25/05 17:00
Viktimat sulmojnë grabitësit
25/05 14:41
Trump: 1500 trupa në Lindjen e Mesme
25/05 12:17
Hahn po mendon shtyrjen e publikimit të pakos së zgjerimit në BE
24/05 21:55
Dorëheqja e kryeministres May, “Brexit” rrezikon të komplikohet edhe më shumë
24/05 16:34
Shba, ultimatum Turqisë. “Jo armë ruse, blini raketat amerikane”
24/05 15:28
Elon Musk çon në hapësirë 60 satelitët e parë për internet të shpejtë
24/05 15:14
Protestë globale për klimën/ Miliona të rinj protestojnë sot në 110 vende të botës
24/05 15:12
Pa gjumë në Berlin! Bilbilët “pushtojnë” parqet
24/05 13:03
“Trafik” në Everest, qindra alpinistë presin radhën për t’u ngjitur në majë
24/05 12:56
E përlotur, kryeministrja britanike jep dorëheqjen
24/05 12:53