Nga shkollat dhe kopshtet e reja, tek Teatri i ri i Kukullave dhe Kopshti Zoologjik, Veliaj prezanton projektet
26/06/2019 16:01

Kryeqyteti do të ketë një teatër të ri të kukullave që do të plotësojë të gjitha kushtet për të mikpritur të vegjlit e qytetit. Gjatë një takimi të kryeministrit Rama dhe kandidatit socialist për Bashkinë e Tiranës, Veliaj me banorë të njësisë pranë Komunës së Parisit, kryebashkiaku zbuloi se plani i bashkisë është ndërtimi i teatrit të ri të kukullave, ndërkohë që godina aktuale do të shërbejë si muze i parlamentit të parë shqiptar. E ndërtuar në vitin 1925 nga shteti shqiptar, ajo ka qenë selia e legjislativit shqiptar në vitet 1925-1944.

OSBE, kritika për ligjin e medies: I jep AMA-s fuqi për të ndikuar në lirinë e shprehjes
23/07 15:24
KPK konfirmon në detyrë Olsian Çelën, kandidat për Prokuror të Përgjithshëm
23/07 15:09
Kostoja pas aksidentit/ Çështjet në gjykata dhe çfarë mbulojnë kompanitë e sigurimeve
23/07 12:29
Aksidentet duke kaluar rrugën/ Shkaktohet nga kalimtarët që shmangin mbikalimet
23/07 12:14
“Poli i Drejtësisë”, inaugurohet godina e re në Tiranë. Betohen magjistratët
23/07 12:06
Fiks Fare/ Shqipëria vendi i fundit në Ballkan për certifikimin e hotelerisë, bizneset i vendosin vetë yjet
22/07 20:40
Fiks Fare/ Tirana pushtohet nga emërtimet e lokaleve në gjuhë të huaj
22/07 20:35
Fiks Fare/ Punonjëset e pastrimit në familjet e pasura punojnë në të ‘zezë’
22/07 20:30
Të mbrohesh nga goditja e diellit. Mjekët japin këshilla për të gjitha moshat
22/07 19:53
Vettingu nuk preku akademikët/ Monitorimi i paktit për Universitetin: Kërkesat janë plotësuar pjesërisht
22/07 19:46
Athina: Tirana të plotësojë kushtet. Do të monitorojmë plotësimin e 5 prioriteteve që ka vendosur BE
22/07 18:34
Tatimet: Aksioni deri në fund të vitit. Kontroll dhe pikave të karburantit
22/07 15:54
Përfundon Yzberisht-Kashar, Veliaj: 90% e banorëve e duan Unazën e Re
22/07 15:51
Vrasja e të vetëshpallurit President i Çamërisë, shokët: Vrasje politike. Policia dyshon edhe për borxhlinjtë
22/07 12:26
Këndi i ri i lojërave/ Kontribut i Digitalb me rastin e 15 vjetorit të krijimit të platformës
21/07 16:19
“Bigbrother” vëzhgon në burg/ Të dënuarit deklarojnë numrat dhe emrat e atyre që i telefonojnë nga qelia
21/07 15:16
Helmimi nga ushqimet, çdo ditë raste në Infektiv. Mjekët apelojnë për sa më shumë higjienë
21/07 15:06
Shkolla verore në Jalë/Të rinjtë nga Shqipëria dhe Kosova bëhen bashkë
21/07 14:14
Ulëza pret vizitorët/ Liqeni shfrytëzohet për të marrë rreze, vendasit investime në turizëm
21/07 13:58
Mjeshtëri i gurit, trashëgimia nga gjyshërit dhe keqardhja që të rinjtë nuk po e mësojnë
21/07 12:38