Gërdeci, 11 vite pa drejtësi! Përkujtohen viktimat e “vrasjes shtetërore”
15/03/2019 17:13

Në atë shtëpi jetonte një grua që priste të bëhej sërish nënë. Një 3-vjeçar luante në oborrin vetëm pak metra larg repartit të vdekjes. Ajo ishte shtëpia e prindërve dhe vëllait të Afrim Deliut, i cili prej 3 muajsh gjendej në Afganistan. Pjesëtarë të familjes së Afrimit u prekën nga shpërthimi i fuqishëm i Gërdecit, mes të cilëve pati të vdekur dhe të plagosur rëndë.

NATO në ujërat e Adriatikut. Në stërvitjen e Aleancës edhe anijet shqiptare
20/05 21:28
Bulmet me vaj palme. AKU penalizon një kompani për 21 ton vaj palme
20/05 19:38
Mashtrim me ilaçin e veshkave, në treg me dy çmime. Hetim për abuzim
20/05 19:33
Siguria në shkolla; Pranë gjimnazeve qëndrojnë oficerët e sigurisë
20/05 15:38
Pasioni për peshkimin dhe nevoja për të mbajtur familjet
20/05 15:36
Bysheku, fshati i bujtinave vetëm 6 kilometra larg Elbasanit
20/05 15:35
Panairi i bletëve/ Bletërritësit mblidhen në Lezhë: Ndalni pesticidet
20/05 15:34
Vidhnin udhëtarët, arrestohen dy punonjës të bagazheve në Rinas
20/05 15:32
Sot Dita e Jetimëve/ Në Shqipëri, 180 fëmijë nën kujdesin e Shtetit
20/05 15:31
Marrëdhëniet Shqipëri-Kosovë; Qershori afati i fundit për realizimin e marrëveshjeve
20/05 15:21
Nis puna për ndërtimin e shkollës së re të integruar “Kristo Frashëri” në “Don Bosko”
20/05 15:06
Wake Up/ Ilir Çumani: Statusi i jetimëve ekziston që prej 22 vitesh, por nuk gjen zbatim
20/05 13:59
Wake Up/ Familja Qerimaj sjell në Tiranë muzikantin e “Gladiatorit”
20/05 12:39
Pasiguria në rrugë, problemet në akset kryesore të vendit
20/05 12:27
Pa Koment – Vidhnin udhëtarët, arrestohen dy punonjës të bagazheve në Rinas
20/05 12:20
Pa koment – Durrës/ 20-vjeçari përplaset nga treni
20/05 12:18
Parashikimi i Motit 20 Maj 2019
20/05 09:27
Të rrezikuar nga lajmet e rreme. Shqipëria e fundit në listë në betejën kundër dezinformimit
19/05 19:59
Siguria në aeroport. Në korrik skadon licenca e ICTS Albania
19/05 18:02
Dako thirret në prokurori. Për 5 orë pyetet për dosjen e përgjimeve nga “Vol-vo 4”
18/05 21:56