Fillon burgu brenda burgut. Ligji 41 Bis do aplikohet te 313 dhe burgu i Peqinit
12/06/2019 20:12

Disa nga qelitë e paraburgimit 313 këtu në Tiranë por edhe ambjente të burgut të sigurisë së lartë në Peqin do të përdoren si vendet e izolimit për të dënuarit që do ti nënshtrohen aplikimit të rregjimit të ashpër 41 bis. Palët që ngarkohen nga ligji për zbatimin e tij kanë nisur diskutimet dhe vrojtimin për përpilimin e listës paraprake, të të dënuarve dhe paraburgosurve të cilët akuzohen për vepra që nga trafiku i drogës, organizata kriminale apo edhe terrorizëm.

Top News – Koronavirusi në Kosovë/ Me shumë të shëruar se të infektuar
13/08 16:09
“Toyota Yaris”, mbyllet hetimi/Kapja e 3.4 mln eurove, akuza vetëm për mosdeklarim të parave në kufi
13/08 15:47
Radhë kilometrike në Kakavijë/ Të gjithë nxitojnë të ikin pa nisur karantina më datë 16 gusht
13/08 15:38
Covid, më shumë thirrje për ndihmë/ Shefi i urgjencës: Ka rënë frika, Kamza problematike
13/08 15:35
Në radhë për kimioterapi/ Më pak dyndje tek Onkologjiku, por pa distancim social
13/08 15:30
Top News – Akademia e sigurisë/ Policia thirrje studentëve-aplikoni
13/08 15:26
Vetëvritet 29-vjeçari me Covid-19/ U hodh nga dritarja e spitalit, kaloi kriza paniku gjatë natës
13/08 15:05
Top News – Durrës, grabitje me armë/ 3 në pranga, operacion si në filma
13/08 14:38
I grabitën pushuesit automjetin luksoz dhe 6000 franga, prangosen 3 persona në Durrës
13/08 14:13
Top News – Banka e Shqipërisë/ Ekonomia në rënie gjatë gjithë 2020
13/08 13:24
Top News – Ligji, pronat shtetërore/ Presidenti Meta e rikthen në kuvend
13/08 13:23
Top News – Rindërtimi pas tërmetit/ Rama publikon pamjet nga Thumana
13/08 13:01
Top News – Letër për Ramën e Metën/ Regjimi 41 bis, izolimi i Shullazit
13/08 13:00
Radhë kilometrike në Kakavijë/ Të gjithë nxitojnë të ikin pa nisur karantina më datë 16 gusht
13/08 12:54
3 viktima dhe 141 raste të reja/ 116 pacientë të shtruar në spital, 4 të intubuar
13/08 12:53
Vetëvritet 29-vjeçari me Covid-19/ U hodh nga kati i tretë i spitalit “covid 2”
13/08 12:53
Shkrumb e hi/ Aksi Pogradec-Tiranë, makina merr flakë në ecje: Pa koment
13/08 12:35
Radhë 3 km e gjatë në Kakavijë, dyndje makinash për të hyrë në Greqi para 16 gushtit: Pa koment
13/08 11:40
Top News – Kurohej për Covid-19/ U vetëhodh nga kati i 3 i spitalit
13/08 11:21
Digjet fabrika e përpunimit të drurit në Fushë-Krujë, dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme
13/08 11:12