Bie numri i azilkërkuesve
25/11/2011 00:00

Numri i azilkërkuesve shqiptarë në Bruksel ka rënë në mënyrë të ndjeshme. Pas një bumi në muajin tetor, kur 342 persona kërkuan azil në Belgjikë, gjatë muajit nëntor ka patur vetem 70 kerkesa, një fluks që ka qenë normal edhe para liberalizimit të vizave.

Ekipi izraelit: Ndjejmë detyrim për të ndihmuar shqiptarët, pranë hebrenjve në kohën e holokaustit
05/12 22:03
Tërmeti, ekspertët: Shkelja e rregullave të ndërtimit shtoi dëmet
05/12 20:50
Strehimi në Durrës/ Fëmijët ndezin dritat e fundvitit në hotele
05/12 20:41
Furra e bukës që nuk u mbyll/ Mireli: Kjo punë është mision dhe ato ditë duhet të bëja të pamundurën
05/12 20:40
Situata pas tërmetit, Rama i kërkon ndihmë inxhinieres Luljeta Bozo
05/12 20:25
Përralla e Arbrit për tërmetin/ Lira Gjika: Fëmijët po e vizatojnë dhe letrën e bëjnë shuk
05/12 20:02
Shkozet, shembet me tritol godina/ Forcat e Armatosura koordinuan edhe me prokurorinë
05/12 19:38
Rama: Viti 2020, i rindërtimit. Tri lagjet e reja në Tiranë, Durrës e Laç. 20 miliardë lekë nga buxheti
05/12 19:28
U miratua shembja, nis boshatisja e godinës 15 te “Qytet Studenti”
05/12 18:24
Durrësi përgatitet për festa/ Edhe pse atmosfera është ende e vakët pas tërmetit
05/12 18:04
Si u kthye në hi ndërtesa 4 katëshe në Shkozet
05/12 17:24
Zgjidhet Kryeprokurori i ri/ Kush është Olsian Çela, prokurori i “dosjeve të forta”
05/12 17:14
Vlorë/ Sekuestrohen 57 mijë euro
05/12 17:00
Suedi: Aty ku sulmet me bomba po bëhen të përditshme
05/12 16:58
Bilanci i dëmeve të tërmetit/ Të dëmtuara edhe 12 qendra shëndetësore dhe ambulanca
05/12 16:51
Shembet ndërtesa 4 katëshe në Shkozet
05/12 16:46
12 katëshi i dëmtuar/Banorët, u ndërtuar një vit më parë, kërkojnë ndërtuesin
05/12 16:39
Lejuan ndërtime pa leje, arrestohen tre punonjës të IMT-së
05/12 16:29
Zgjidhet KED 2020/ Arta Marku anëtare, Xhaferrllari zëvendësuese nga Gjykata Kushtetuese
05/12 16:17
Ndryshon projektbuxheti 2020/ 200 mln $ për rindërtimin e shtëpive dhe godinave të shkatërruara nga tërmeti
05/12 16:04