Bari, 28 vjet kur anija “Vlora” zbarkoi me 20 mijë shqiptarë
08/08/2019 12:54

Zbarkimi i gushtit, 20 mijë vetë në një anije. Një tjetër valë emigrantësh në një anije që vinte nga Shqipëria. 28 vite më parë, në brigjet e barit do të zbarkonte anija Vlora, në bordin e të cilës 20 mijë shqiptarë në kërkim të një jete që deri atëherë vetëm e kishin ëndërruar.

Meta konsultohet me Berishën/ Ish-kryeministri flet për shpërndarje të Kuvendit
20/11 19:52
AMA, tryezë debate për kontratat dhe pagat e gazetarëve
20/11 18:38
Dvorani: Nuk kam parë deri më sot që një kallëzim t’iu drejtohet 4 prokurorive
20/11 18:25
Propozimi francez për BE/ Gjermania nuk është entuziaste për propozimin e Macron
20/11 16:27
Në Lushnje rrugët nuk riparohen/ Në 30 vite asnjë investim në lagjen “fshat” të qytetit
20/11 16:20
“Skifterët” vjedhin “skifterin”/ Hyjnë në banesën e të arratisurit nga burgu në Itali
20/11 16:06
Veliaj propozon uljen e TVSH për autobusët dhe makinat elektrike
20/11 16:01
Vorën e drejton pasuesi i Kajmakut/ E emëroi në detyrë pasi u shkarkua nga KQZ
20/11 15:43
14 vite burg për Arbër Çekaj/ Droga në banane për një grup të madh kriminal
20/11 15:17
Kanali i plehrave në Fushë-Krujë/ Bashkia nuk i pastron. Humb asfalti dhe në pjesë të tjera të qytetit
20/11 14:28
“Erozioni po përshpejtohet”/ Flasin ekspertët pas baticës së fundit në Adriatik
20/11 14:26
Fshati pa ujë/ Banorët e mbushin 3 km larg
20/11 14:22
613 kg kokainë/ Prokuroria kërkon 14 vite burg për Arbër Çekajn
20/11 13:20
Policët e rremë bëjnë grabitje/ Hyjnë në shtëpinë e dy të moshuarve në Milot
20/11 12:48
Ekstradohen drejt Italisë tre shqiptarë, të kërkuar nga drejtësia italiane (video)
20/11 08:43
KED 2020 në rrezik! Gjykata e Lartë s’ka më anëtar tjetër nëse ndaj Dvoranit ka ndjekje penale
19/11 19:45
Katica Janeva lirohet nga paraburgimi
19/11 19:44
Dita e burrave! Festohet në 80 vende të botës, por shqiptarët nuk e njohin
19/11 19:32
Kosovë/ Vreshtarët ankohen për çmimin: Nuk mbulojmë dot kostot
19/11 16:15
Silikonmix, si insekticid/ Ja për çfarë e kanë përdorur fermerët
19/11 16:14