Alaskë, ngrohja globale ndryshon mënyrën e jetesës
04/05/2019 12:14

Në Alaskë, komunitetet vendase po e gjejnë veten në epiqendër të një krize klimaterike që po kërcënon mënyrën e tyre tradicionale të jetesës.

Top News – Britanikët në piknik/ Injorojnë thirrjet
28/03 11:47
Top News – SHBA gjen zgjidhje/ Autorizon plazmën e të shëruarve
28/03 11:47
Top News/ E dhimbshme: 16-vjeçarja, viktima më e re e koronavirusit
27/03 21:51
Greqi, preket foshnja shqiptare/ Humbin jetën 2 të infektuar nën moshën 55 vjeç
27/03 20:46
185 viktima në Britni/ I prekur kryeministri dhe ministri i shëndetësis
27/03 20:46
SHBA më shumë raste se kina/ Infektimet e reja shkojnë në 85 mijë
27/03 20:44
Top News – Itali, bilanci i frikshëm: 969 viktima ne 24 orë
27/03 20:12
Top News – Virale në internet/ Nostradamus parashikon koronën
27/03 19:45
Top News – “Zot mos na braktis”/ Lutja drithëruese e Papa Françeskut
27/03 19:44
Top News – Papa Benedikti merr masa kundër koronës
27/03 19:42
Top News – Spanja, “Italia e dytë” e Europës, 769 vdekje në 24 orë
27/03 19:01
Top News – Stilisti Giorgio Armani do të prodhojë veshje për spitalet
27/03 17:59
Top News – Korona në Itali/ Zyrtarët konfirmojnë uljen e rasteve
27/03 17:50
Top News – Spitali në Romë/ Skaner për të zbuluar korona
27/03 15:10
Top News – Korona në Spanjë/ Vendi drejt kulmit
27/03 15:03
Top News – Ndërron jetë aktori/ Mark Blum i prekur nga korona
27/03 15:02
Top News – Shërohet 101 vjeçari/ Lindi në kohën e gripit spanjoll
27/03 15:02
E fundit/ Boris Johnson pozitiv për korona
27/03 14:29
Top News – Deputeti italian shpërthen në lot: Nuk kemi ku t’i çojmë viktimat
27/03 14:27
Top News – Pa koment, Të burgosurit në Meksikë: Tani prodhojnë maska mborjtëse
27/03 13:26