Vret dy motrat në sytë e fëmijëve/ Arrestohet 59 vjeçari, krimi pas sherrit me bashkëjetuesen
31/12/2020 15:13

Një ngjarje e rëndë tronditi Tiranën pak orë përpara ndërrimit të viteve. Përparim Ademi, 59 vjeç qëlloi për vdekje mëngjesin e kësaj te enjteje, bashkëjetuesen e tij dhe motrën e saj. Viktimat janë Kristina Bardhi dhe Zhaneta Metani. Autori i vrasjes së dyfishtë, menjëherë pas ngjarjes ka lënë armën në banesë dhe është larguar. Vrasja ndodhi pikërisht në katin e tretë të këtij pallati, në zonën e Astirit. Pas kontrolleve të policisë në zonë, Përparim Ademi, dy orë pas ngjarjes, u vu në pranga dhe u dërgua në Drejtorinë e Tiranës, për tu marrë në pyetje nga grupi hetimor. Sipas burimeve të Top Channel, krimi i dyfishtë ndodhi për shkak se njëra nga viktimat, bashkëjetuesja e Ademit, ka refuzuar që të qëndrojë me autorin, çka për pasojë ka prodhuar një konflikt të çastit, që çoj në vrasjen e dy motrave. Ajo çfarë e rëndon me shumë këtë vrasje është fakti, që ka ndodhur në sytë e dy fëmijëve të mitur të viktimave, të cilët kanë parë të gjithë ngjarjen. Ndërkaq grupi hetimor, ka marrë në pyetje familjarë të autorit, Përparim Ademit, si dhe familjarët e dy viktimave, për të zbardhur shkaqet e këtij krimi të rëndë në familje. Banorët që i kanë njohur viktimat shprehen se autori dhe bashkëjetuesja e tij, jetonin me qira në zonën e Astirit, dhe se nuk kanë pasur probleme më parë. Tashmë materialet pritet që t’i kalojnë Prokurorisë së Tiranës, për veprime të mëtejshme hetimore dhe vënien përpara drejtësisë së Ademit.

Top Channel/E rëndë situata në Dushkarak të Selenicës,prefekti i Vlorës: Zjarri po vihet në kontroll
08/08 23:08
Top Channel/ Vrasje me thikë për motive të dobëta në Maliq
08/08 23:04
Top Channel/Protesta për Jonadën/ Organizatorët: Peticion për shkarkimin e Kumbaros e Çuçit
08/08 21:59
Top News-Lyhen me bojë të kuqe muret e Ministrisë/Simbol i protestuesve për vrasjen e Jonadës
08/08 21:52
Top Channel/Kapet 1 ton hashash/ Të arrestuar shqiptarë dhe ukrainas nga operacioni italo-shqiptar
08/08 21:40
Top Channel/ Protestë para Ministrisë së Brendshme për Jonadën, qytetarët hedhin bojë të kuqe
08/08 20:55
Top Channel/ Protesta për Jonadën/ Qytetarët nisen drejt Kryeministrisë
08/08 20:54
Top Channel/ Digjet Shkodra. Disa vatra zjarresh rrethojnë qytetin
08/08 20:44
Top Channel/ Digjen tre shtëpi në Bërdicë, evakuuohen banorët
08/08 20:40
Top Channel/ Protesta për Jonada Avdiën/ Qytetarët pritet të marshojnë para Kryeministrisë
08/08 20:35
Top Channel/ Protesta e opozitës. Kërkohen dorëheqje për vdekjen e Jonada Avdisë
08/08 20:26
Top News-Alarm nga zjarret në Shqipëri/Operacioni nga ajri e toka, ushtria në gatishmëri
08/08 20:17
Top Channel/Regjistrimet në shkolla, mundësi e dytë për nxënësit për 10 ditë
08/08 20:14
Top Channel/ Përgjimet e politikanëve! Greqi, kryeministri pranon përgjimin e kryetarit të PS
08/08 20:11
Top Channel/ Me gomone për Angli, TikTok për Top Channel: Po fshijmë postimet, hetime me policinë
08/08 19:57
Top News – ‘Shefin e policisë nuk e shoh këtu’, deklarata e ashpër e Braçes për situatën e zjarreve
08/08 18:39
Top News-Pse nuk bie çmimi i naftës në Shqipëri!/ Në tregun ndërkombëtar, një fuçi shitet 94 dollarë
08/08 18:30
Top News – Flakët jashtë kontrollit, digjen tre banesa në Bërdicë të Shkodrës; alarm në zonë
08/08 18:27
Top Channel/ Zjarri në Shënepremte të Lushnjës, flakët përfshijnë kodrat me ullin
08/08 18:21
Top Channel/ Disa vatra zjarri në Shkodër, rrezikohen banesat në Bërdicë
08/08 18:21