Vizitorët në Ishull Lezhë/ Shtohet frekuentimi në këtë zonë të Lagunës së Vainit
10/08/2020 12:39

Kjo është laguna e Vainit, që vitet e fundit ka njohur një rritje të numrit të vizitorve, të cilët e zgjedhin për natyrën e mrekullueshme që kjo zonë ka. Kur deti, laguna apo kënetat takohen njëra me tjetrën, rezultati që përftohet është padyshim mbresëlënës; e tillë është dhe zona e Lagunës së Vainit në Ishull Lezhë, ku të gjitha ndërthuren së bashku duke dhuruar pamje tepër spektakolare. Tashmë të shkosh drejt lagunës është e thjeshtë dhe kjo falë ndërtimit të rrugës, e cila i ka dhënë një zhvillim edhe restoranteve të kësaj zone. Vizitorët e cilësojnë Lagunën e Vainit një perlë dhe një oaz për t’u eksploruar. Falë pozicionimit të favorshëm, laguna është lehtësisht e arritshme me makinë e në të mund të kalosh një fundjavë ideale mes qetësisë e natyrës mbresëlënëse.

Top News – Denoncimi në ‘Fiks Fare’/ Vorë, abuzim me fondin e tërmetit
28/09 22:12
Top News – PD për shkëmbin/ Falsitet, OFL e vettingu i policisë
28/09 21:53
Top News – Cakaj në Berlin/ Me rëndësi zgjerimi i BE në ballkan
28/09 21:28
Top News – Nuk votohen të enjten/ Shtyhen ndryshimet e kodit zgjedhor
28/09 20:28
Top News – Operacioni “limit”/ GJKKO dërgon për gjykim 30 persona
28/09 20:23
Top News – ‘Respektoni 5 qershorin!’ Soreca: Me rendësi këshilli politik
28/09 20:17
Top News – Aksident ne Pogradec/ Përplasen 3 makina, s’ka të lënduar
28/09 20:12
Top News – 4 mësues me covid/ Korçë, në 4 shkolla masa izolimi
28/09 20:11
Drejtuesi i OFL nxori sekretin/ E zbuluan gjermanët. SPAK nis hetim dhe kërkon pezullimin
28/09 20:07
Met, Jon dhe David, tre angleze në Tiranë që mësojnë shqip dhe adhurojnë byrekun
28/09 19:52
Studentët: Na ulni tarifat/ Deri më 30 shtator duhet të shlyejnë detyrimin e vitit që shkoi
28/09 19:50
“Zbatoni paktin e 5 qershorit”/ Ambasadorja Yuri Kim: Duhet t’i qëndroni fjalës së dhënë
28/09 19:40
Top News – Procedohet kryeplaku për drogë/ Arrestohen 6 persona
28/09 18:35
Top News – Lleshaj për policët/ Siguria kërkon parametra cilesore
28/09 18:17
Top News – Maliqi-ja kush lobon për të/ Posti i Sander Lleshaj
28/09 18:15
Aksident në Pogradec/ Frenimi i shpejtë, përplas tre makina
28/09 17:41
Top News – Emërohet kreu i ri i OFL/ Komandohet Hekuran Bregu
28/09 17:32
Top News – 3 humbje jete në 24 orë/ 95 të shëruar, 132 raste me covid
28/09 17:04
COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 132 raste të reja dhe 3 humbje jete në 24 orët e fundit
28/09 16:22
Mustafa në Hagë/ Ish eprori i UÇK i arrestuari i parë i Gjykatës Speciale
28/09 16:21