Veliaj: PD-LSI kanë humbur busullën/“Demokratët nuk bëhen deputetë, në lista futet Mediu dhe Ndoka”
17/01/2021 12:15

Nga Gosa e Rrogozhinës, ku zhvilloi një takim me strukturat e PS-së, drejtuesi politik i socialistëve për qarkun e Tiranës, Erion Veliaj, tha se më 25 prill pritet vetëm thellimi i rezultatit të Partisë Socialiste, pasi opozita e ka humbur busullën. Ai theksoi se të jesh sot me Partinë Demokratike është fyerje, pasi kur demokratët presin prurjet e reja për zgjedhjet e 25 Prillit, shohin që kandidatë për deputetë caktohen emrat që deri më sot janë përdorur si meme nëpër rrjetet sociale. “LSI-ja është shpërbërë si kokoshi në një thelë. PD-ja e ka humbur fare busullën. Të jesh sot me PD-në duhet të ndihesh njeriu më i fyer në botë sepse ti si demokrat pret dhe shikon që Fatmir Mediu i Gërdecit caktohet kandidat për deputet apo Nard Ndoka me Dash Shehin. Pra, të jesh sot me PD-në duhet të jesh njeriu më i fyer nga partia jote sepse vendet t’i zënë këta që deri dje bëheshin meme – po kandidojnë të gjitha memet e rrjeteve, karikaturat e Instagramit, kurse demokrati i thjeshtë rri e ngrohet në diell, se ai do e marrë vesh i fundit”, u shpreh Veliaj.

Top News – 30 vjet nga eksodi masiv…!/ Rama, një vizitë në Itali në 5 dhe 6 mars
16/02 17:05
“S’ka propagandë!” Rindërtimi/ Rama i kërkon këshilla të moshuarit: Kush leu, mendjen e vetë pëlqeu…
16/02 09:38
Rama inspekton punimet në Durrës: Nis rindërtimi i pallateve me dëmtime të rënda DS4
15/02 18:17
Top News – KQZ regjistron PSD-në/ Tom Doshi nuk është kryetar partie
15/02 16:05
Kuvendi heq taksën e kromit/Rrëzohet dekreti i presidentit që kundërshtonte heqjen e rentës minerare
15/02 15:45
KQZ regjistron PSD pa Tom Doshin/ Ndryshon dokumentacionin për një germë, por edhe kryetarin
15/02 15:42
Top News – ‘Renta’, Meta rrëzohet në parlament/ Pandemia, financat zerojne renten per minierat
15/02 14:43
Top News – Kapitull i ri për Kosovën/ Liderët shqiptarë urojnë Albin Kurtin
15/02 14:10
Top News – Balla uron Albin Kurtin për fitoren/ ‘Zgjedhjet në Kosovë, një festë e demokracisë’
15/02 12:54
PS do kërkojë vetting politikës/ Projekti në programin e ri për mandatin e tretë
12/02 15:23
Veliaj, akuza për PD dhe LSI/ “Po kandidojnë të larguarit nga Vettingu në drejtësi”
12/02 15:20
Vota e emigrantëve,PS:Balla fajëson opozitën për dështimin e mundshëm tw identifikimit elektronik
12/02 15:19
Top News – Programi i PD për turizmin/ Basha-rritje 15 % të numrit të turistëve çdo vit
12/02 12:54
Programi i mandatit të tretë. Synimet e PS në ekonomi, arsim, bujqësi, shëndetësi dhe infrastrukturë
11/02 15:39
Ikin nga LSI tek PS/ Veliaj u jep kartën e anëtarësisë socialiste
11/02 15:24
“Ikëm nga LSI, na tradhëtoi”/120 anëtarë të LSI-së në lagjen Kombinat, kalojnë me Partinë Socialiste
10/02 15:28
Kryemadhi përplaset me policinë/ Organizoi takim elektoral në Elbasan
10/02 15:20
Top News – Rritje e numrit të turistëve të huaj/ Plani i PD-dyfishim i vendeve të punës
10/02 13:00
Top News – ‘Mos u bëni ushtarë të Taulantit’/ Monika Kryemadhi sherr me policinë në Elbasan
10/02 11:29
Shkel rregullat anticovid/ Monika Kryemadhi përplaset me policinë që shkojnë ta gjobisin
10/02 11:20