Ulet taksa e rivlerësimit të shtëpive/ Përfitojnë 35 mijë prona. Nis nga një janari
14/11/2019 15:45

Duke filluar nga 1 janari i vitit të ardhshëm qeveria do t;u japë mundësi qytetarëve që të rivlerësojnë pronat e patundshme me taksa të zbutura. Masa u shpall nga kryetari i komisionit të ekonomisë Arben Ahmetaj dhe ministrja e financave Anila Denaj.

Paketë për rimëkëmbjen/ Kërkesa e Turizmit për qeverinë: Kështu shmanget falimentimi i bizneseve
28/09 19:53
Moti i keq, dëme në agrume/ Fermerët në Konispol kërkojnë ndihmë
25/09 12:48
Lehtësohen profesionet e lira/ Heqja e taksave, kontabilistët: Mund të abuzojë biznesi i madh
24/09 15:22
Turizmin e shpëtuan “patriotët”/ Nga 575 mijë vizitorë, 356 mijë erdhën nga Kosova
23/09 19:39
9300 biznese s’do paguajnë tatim fitim/ Zero TVSH për 46 mijë biznese me xhiro deri në 10 milionë lekë
22/09 19:39
Taksat do të ndryshojnë/ Në Kuvend po diskutohet ligji që lehtëson biznesin e vogël
22/09 12:56
Top News – Mbyllja në karantinë/ Instat-më pak shpenzime në lokale
22/09 11:38
Eksportet në rënie/ Gjatë muajit gusht rënia më e madhe
18/09 19:41
Top News – ‘Pandemia uli konsumin’/ Sejko mbledhje me shefen e FMN-së
18/09 12:23
Restorantet i tremben dimrit/ Rrezikojnë “karantinimin” sepse nuk mund të shërbejnë brenda
17/09 19:45
Na mungojnë 280 milionë euro/ Tatimet dhe doganat kanë mbledhur më pak të ardhura
17/09 19:43
Top News – OECD për koronavirusin/ Dëmet në ekonomi, jo aq të mëdha
17/09 12:43
Futbolli fsheh pagat e vërteta/ Ekspertët: Përjashtimi nga taksat, i pamundur, duhet të formalizohen
16/09 19:44
Investimet e huaja/ 92 milionë euro krahasuar me një vit më parë
15/09 15:42
Stabilizohet euro, zhvlerësohet dollari/ Euro shkon në 123.3 lekë dhe dollari bie në 104.6 lekë
12/09 19:46
Rikthehen kazinotë/ Qeveria cakton zonat dhe kriteret për hapjen e lojërave të fatit
09/09 19:43
Ulet inflacioni, ra konsumi/ Në Gusht shkoi në 1.3%. Ushqimet u shtrenjtuan me 3%
08/09 19:48
Pandemia shtoi paratë jashtë bankave/ 2.6 miliardë euro në 2020, 290 milionë euro vetëm mars-korrik
07/09 19:52
Pandemia, 56 mijë të papunë/ Mbi 32.400 biznese u mbyllën që nga nisja e karantinës
05/09 19:47
Biznesi, 102 milionë euro kredi/ Me garanci nga qeveria për të përballuar pasojat e karantinës
04/09 19:50