Top News- Zjarr në qendër të Selanikut/Zjarrfikësit shpëtojnë 44 persona, 2 të intubuar
27/05/2022 18:35

Një pallat në qendër të Selanikut është përfshirë nga zjarri të premten ndërkohë që dhjetëra persona ndodheshin në ndërtesë në momentin e zjarrit. Mediat fqinje raportojnë se 44 persona u shpëtuan nga shërbimet zjarrfikësem mes tyre edhe fëmijë. Sipas informacioneve, deri më tani janë transportuar në spital të paktën shtatë persona, pasi kanë pasur probleme me frymëmarrjen. Mes tyre dy persona janë të intubuar me probleme respiratore. Zjarri është vënë nën kontroll të plotë Ashtu sic raportojnë mediat greke, në këtë pallat ndodheshin edhe zyrtar të partisë politike, SYRIZA. Zjarri sipas informacioneve dhe dëshmive ka ardhur si pasojë e shpërthimit të një kondicioneri në një punishte zdrukthëtarie dhe për shkak të materialeve të drurit, z është përhapur me shpejtësi edhe në pallatin pranë.

Top News- Maqedonasit gati për protestë!/Kundër propozimit francez për negociatat!
01/07 21:20
Top News – Rusia, 24 orë kohë vendit ballkanik/‘Tërhiquni ose ndërpresim marrëdhëniet diplomatike!’
01/07 15:55
Top Channel/ Rrezik për trazira në Malin e Zi, Gjukanovic, thirrje për qetësi!
01/07 15:28
Top News – Abazoviç, marrëveshje me Kishën serbe…! / Ndërhyn Gjukanoviç, bën thirrje për qetësi
01/07 14:11
Top News – Ballkani perëndimor po ‘mbytet’ / Cilësia e ajrit shqetësuese, ndotja në nivel të lartë
01/07 12:55
Top News – Sofje-Shkup, zgjidhet kriza / Kompromis me shumë të panjohura, ‘po’ planit francez
01/07 12:44
Top News -Një shqiptar në Kuvendin e Serbisë/Shaip Kamberi deputet, u përsëritën zgjedhjet në Tërnoc
01/07 12:17
Top Channel/ Lajçak: Situatë e re në procesin e bisedimeve Kosovë – Serbi
30/06 23:12
Top News- Greqia i kërkon SHBA 40 avionë F35/Në garë me Turqinë për sundimin e Egjeut
30/06 18:06
Top News- Greqia do dërgojë anije në Ukrainë!/Plani i NATO për të furnizuar botën me grurë
30/06 18:01
Top News – Macron premton zgjidhje për negociatat!/Franca ‘në aksion’ për ngërçin Maqedoni-Bullgari
30/06 16:43
Top News -Lajçak frikë për tensione Kosovë-Serbi/‘Situata ndryshoi brenda natës pas reciprocitetit!’
30/06 16:42
Top News – Ballkani, jo shesh lojërash për Putinin / Johnson dërgon ekspertë ushtarakë në Bosnje
30/06 13:20
Top News – 500 euro për të parë diellin në Greqi/Kërkesa e kamarierit shokon turistët në Mykonos
30/06 13:17
Top Channel/ Shqiptarët shpëtojnë foshnjën në Greqi, ndalojnë babain që donte të mbyste fëmijën
30/06 13:11
Top Channel/Kthehen tensionet për targat, Vuçiç: “Nuk ka dialog me Kosovën”!
30/06 12:15
Top News – Vuçiç: Dialog me Kosovën nuk ka! / Pa Lajçak në konferencë: Nuk do bëjmë luftë, por…
30/06 12:10
Top News- Shqiptarët shpëtojnë foshnjën nga vdekja/ Athinë, babai tentoi ta mbyste në mes të rrugës
29/06 21:26
Top News- Greqia, shumë e shtrenjtë për grekët…!/Zgjedhin Dubain, ishujt janë të papërballueshëm
29/06 19:34
Top News-Abazoviç ‘thyen akujt’ me Serbinë /Premton marrëdhënie vëllazërore me Beogradin
29/06 18:32