Top News – Vuçiç ‘përgatit’ Daçiç për kryeministër / Mediat serbe: Brnabiç gati të japë dorëheqjen
07/06/2023 13:24

Kryeministrja serbe, Ana Bërnabic, duket se është e gatshme të japë dorëheqjen dhe nëse kjo ndodh, ministri i jashtëm Ivica Dacic është personi që do ta zëvendësojë atë. Sipas agjencisë Nova.rs, pritet të mësohet në orët në vijim se kur presidenti Aleksandër Vucic dhe kryeministrja Brnabic, do të dalin për të folur para publikut. Vucic dhe Dacic kishin një takim një ditë më parë, të cilin ky i fundit e ka cilësuar shumë të frytshëm. Të dy, folën për takimin vetëm në Instagram.

Top News – Tkurret Greqia/ Bie ndjeshëm lindshmëria, vdekjet sa dyfishi i lindjeve
02/10 15:44
Top News – Nuk do aneksonim veriun e Kosovës! Ushtria serbe hedh poshtë akuzat e Kurtit
02/10 14:37
Top News – Serbia akuzon KFOR dhe EULEX / Drejtori i zyrës për Kosovën: Nuk janë neutralë
02/10 14:12
Top News – Serbia, si Rusia para pushtimit të Ukrainës / Gërvalla: Ushtria e tanket serbe në kufi
02/10 13:17
Lajçak ‘lë’ dialogun Kosovë-Serbi /Do të largohet nga detyra, ja posti i ri që do marrë
02/10 13:07
Top News – Terroristët serbë në pronën e Radoiçiç / Pamjet, arsenal armësh dhe stërvitje ushtarake
02/10 12:22
Top News- Kosova mban mbyllur kufirin me Serbinë/ Jarinja e Bërnjaku të bllokuara
02/10 12:10
Top News – Kosova kryetemë e samitit / Mblidhet komuniteti politik europian në Spanjë
02/10 12:02
Top News – SHBA ia dhuroi Serbisë… / Terroristët serbë u trajnuan me makina amerikane
02/10 11:45
Top News – Serbia në zgjedhje të jashtëzakonshme/Analistët: Në funksion të një partie e një personi
02/10 11:44
Top News – Vuçiç: Nuk do dërgoj trupa në Kosovë / ’Nuk jemi budallenj, nuk duam luftë!’
01/10 11:58
Top Channel/ Pozicionoi ushtrinë në kufirin e Kosovës, si u tërhoq Vuçiç nga vendimi i tij
01/10 11:17
Top News – ‘Vuçiç po ‘kopjon’ Millosheviçin’/ Osmani-Nuk do lejojmë që të shkatërrojë arritjet tona
30/09 21:31
Top News – I përfshirë në vrasjen e policit në Kosovë/ Radoiçiç jep dëshmi për sulmin e 24 shtatorit
30/09 19:31
Top News – Ushtria serbe largohet nga kufiri me Kosovën, presioni i ndërkombëtarve jep efekt
30/09 19:01
Top Channel/ Radoiçiçi mund të merret në pyetje, Blinken paralajmëron Vuçiçin
29/09 23:20
Top Channel/ Serbia shton ushtarët në kufirin me Kosovën, alarmohet SHBA: Po nxit destabilitet
29/09 23:19
Top News – Radoiçiç e pranon-Isha në Banjskë / ‘Afrim Bunjaku u vra gabimisht, Vuçiç nuk dinte gjë’
29/09 17:17
Top News – NATO nis ‘kavalerinë’ në Kosovë / Stoltenberg miraton trupa shtesë pas tensioneve në veri
29/09 15:10
Top News – ‘Toka është e sëmurë…!’ Stuhia Daniel kaloi, por grekët druajnë pasojat
29/09 15:10