Top News – Vuçiç ‘më i lehtë’ se Kurti / Escobar pas takimit: Do bindë serbët për zgjedhje
07/06/2023 13:01

I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se situata në veri të Kosovës duhet të shtensionohet menjëherë. "Kryetarët nuk duhet t’i shfrytëzojnë ndërtesat komunale, Policia e Kosovës duhet të tërhiqet nga zona përreth këtyre ndërtesave dhe protestuesit duhet të largohen", tha Escobar gjatë një konference për gazetarët në Beograd.

Top News – Tkurret Greqia/ Bie ndjeshëm lindshmëria, vdekjet sa dyfishi i lindjeve
02/10 15:44
Top News – Nuk do aneksonim veriun e Kosovës! Ushtria serbe hedh poshtë akuzat e Kurtit
02/10 14:37
Top News – Serbia akuzon KFOR dhe EULEX / Drejtori i zyrës për Kosovën: Nuk janë neutralë
02/10 14:12
Top News – Serbia, si Rusia para pushtimit të Ukrainës / Gërvalla: Ushtria e tanket serbe në kufi
02/10 13:17
Lajçak ‘lë’ dialogun Kosovë-Serbi /Do të largohet nga detyra, ja posti i ri që do marrë
02/10 13:07
Top News – Terroristët serbë në pronën e Radoiçiç / Pamjet, arsenal armësh dhe stërvitje ushtarake
02/10 12:22
Top News- Kosova mban mbyllur kufirin me Serbinë/ Jarinja e Bërnjaku të bllokuara
02/10 12:10
Top News – Kosova kryetemë e samitit / Mblidhet komuniteti politik europian në Spanjë
02/10 12:02
Top News – SHBA ia dhuroi Serbisë… / Terroristët serbë u trajnuan me makina amerikane
02/10 11:45
Top News – Serbia në zgjedhje të jashtëzakonshme/Analistët: Në funksion të një partie e një personi
02/10 11:44
Top News – Vuçiç: Nuk do dërgoj trupa në Kosovë / ’Nuk jemi budallenj, nuk duam luftë!’
01/10 11:58
Top Channel/ Pozicionoi ushtrinë në kufirin e Kosovës, si u tërhoq Vuçiç nga vendimi i tij
01/10 11:17
Top News – ‘Vuçiç po ‘kopjon’ Millosheviçin’/ Osmani-Nuk do lejojmë që të shkatërrojë arritjet tona
30/09 21:31
Top News – I përfshirë në vrasjen e policit në Kosovë/ Radoiçiç jep dëshmi për sulmin e 24 shtatorit
30/09 19:31
Top News – Ushtria serbe largohet nga kufiri me Kosovën, presioni i ndërkombëtarve jep efekt
30/09 19:01
Top Channel/ Radoiçiçi mund të merret në pyetje, Blinken paralajmëron Vuçiçin
29/09 23:20
Top Channel/ Serbia shton ushtarët në kufirin me Kosovën, alarmohet SHBA: Po nxit destabilitet
29/09 23:19
Top News – Radoiçiç e pranon-Isha në Banjskë / ‘Afrim Bunjaku u vra gabimisht, Vuçiç nuk dinte gjë’
29/09 17:17
Top News – NATO nis ‘kavalerinë’ në Kosovë / Stoltenberg miraton trupa shtesë pas tensioneve në veri
29/09 15:10
Top News – ‘Toka është e sëmurë…!’ Stuhia Daniel kaloi, por grekët druajnë pasojat
29/09 15:10