Top News – Vrasësi pranon krimin/ Vrau nënën, gjykata e le në burg
10/08/2020 14:56

Gjykata e Pogradecit caktoi masën e sigurisë arrest me burg për Olsi Çekiçin, i cili vrau në mënyrë makabre nënën e tij 70 vjeçare në fshatin Buçimas. Në seancën gjyqësore që u zhvillua me dyer të mbyllura 44 vjeçari u tregua i qetë. Ai pranoi autorësinë e krimit, teksa deklaroi se plagosi me mjet te forte edhe vëllain, i cili kishte nderhyre per te shpetuar te emen, ne monentin qe 44 vjecari po i priste koken. Organi i akuzës duke sjellë dinamikën e plotë të ngjarjes i kërkoi gjykatës të caktojē për 44 vjeçarin masën e sigurisë arrest me burg si dhe të vlerësonte të ligjshëm arrestin në flagrance, ndërsa avokati mbrojtës i 44 vjeçarit të caktuar kryesisht, kundërshtoi kërkesēn e Prokurorisë, duke kërkuar qe ndaj 44 vjecarit te caktohej masa e sigurise burg me afat 40 dite, periudhe gjate se ciles Cekici t'i nënshtrohej ekzaminimit psikik, per shkak të çrregullimeve mendore.

Top News – Tiranë, Këshilli bashkiak/ Rindërtimi i pallateve, nis procesi
27/09 14:58
Protokollet e sigurisë për baret dhe restorantet, MSH: Nga 1 tetori hapen ambientet e brendshme
27/09 14:15
Top News – Sekuestrohen 11 kg drogë/ Selenicë, në pranga dy persona
27/09 13:11
Shpejtësia e çmendur në autostradë/ 21 vjeçari me 197 km/h, patentat e kishte marrë 7 muaj më parë
27/09 12:45
Teodor Keko, bohemi i fundit/ Sonte në “Exclusive”, rrëfimi i bashkëshortes dhe miqve
27/09 12:29
Pesticidet dëmtojnë prodhimin/Në Panaja të Vlorës fermerët thonë se sezoni i rrushit s’është i mbarë
27/09 12:19
Tiranë/ Makina përplas 70-vjeçarin në Rrugën e Kavajës, pamjet nga i plagosuri i shtrirë përtokë
27/09 12:04
Mëngjes vjeshte në Vlorë, pushuesit shijojnë detin me dallgë: Pa koment
27/09 11:30
Top News – Me shpejtësi 197 km-h/ Pranga 7 shoferëve, hiqen 22 patenta
27/09 11:17
Top News – Kërkesat për azil në BE/ PD-219 mijë shqiptarë u larguan
27/09 11:07
Rama për rikandidimin në Vlorë/ “Mandati i tretë i PS-së do ketë prioritet zonat periferike e rurale të Vlorës”
26/09 23:02
Berat/ Benzi ku udhëtonin dy vajza i pret rrugën Volkwagen-it, njëra prej tyre përfundon në spital
26/09 22:46
Aksident fatal në Orikum, makina përplas për vdekje qytetarin me biçikletë
26/09 21:11
Top News – Zgjedhjet e 25 prillit/ Rama, lëvizje në disa institucione
26/09 21:10
Do kandidoni në Vlorë për deputet? Rama: S’më ndan dot asnjëherë, asgjë nga ky qytet!
26/09 20:19
Bullizmi kibernetik/ Videot e keqtrajtimit të të miturve, shpërndahen on line
26/09 19:47
Ligji i zgjedhjeve, s’ka konsensus/ Të hënën nis diskutimi në Kuvend, PD e LSI, 5 ditë kohë
26/09 19:46
Top News – Një premtim në fushatë! Basha i rikthehet taksës së sheshtë
26/09 19:01
Top News – Argjinaturat e lumenjve/ Përforcohen nga mbrojtja civile
26/09 18:19
Top News – Shifrat e koronavirusit/ 2 humbje jete, 108 raste të reja
26/09 18:16