Top News- Vijojnë infektimet me Covid-19/ 40 raste të reja, ministria bën thirrje për dozën e katërt
14/05/2022 18:53

Ndonëse në një numër më të uulët të rasteve, infektimet me koronavirusin Covid-19, vijojnë të jenë të pranishme. Sipas ministries së Shëndetësisë, në 24 orët e fundit kanë rezultuar pozitiv me Covid-19, 40 qytetarë, nga 846 të testuar. Kryeqyteti vijon të jetë me numrin më të lartë të të infektuarve, ku gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruuar 23 raste të reja, ndjekur nga Lezha me 3 raste, 2 raste në Fier e Sarandë dhe nga një rast në Durrës, Patos, Mallakastër, Gjirokastër, Tepelenë, Korçë, Pogradec, Kuçovë e Elbasan.

Edicioni Informativ, Ora 19:00 / Ngjarjet kryesore nga vendi, rajoni dhe bota | Top News
17/05 20:52
Top Channel/ Ndryshimet në shkolla/ Nxënësve u jepet një javë pushim në pranverë
17/05 19:58
Top Channel/ Votohet marrëveshja për Butrintin, opozita do të bëjë ankesë në Gjykatën Kushtetuese
17/05 19:41
Top Channel/ Raundi i dytë për Presidentin, në 23 maj seanca tjetër
17/05 19:40
Top Channel/Gjyqi për “zhukrin” në Apel/Gjykata hedh shortin.Gjykatësja Elona Toro caktohet relatore
17/05 19:35
Top News-Shqipëria, ‘vend nderi’ për divorcet / Sa shumë martohen, por dhe sa shumë ndahen!
17/05 19:30
Top Channel/ Përplasi 20-vjeçaren te vizat e bardha, arrestohet shoferi
17/05 16:58
Top News- Liderët dhe marrëveshjet e fshehta/ Pasojat në politikën shqiptare dhe disa pikëpyetje
17/05 15:55
Top News- Në grackën e makinës inteligjente…!/ Aksi Shkodër-Lezhë, shoferët nën vëzhgim
17/05 15:33
Top News- Tenderi i drejtorit me një milion euro/ Thoma Gëllçi, ja sa vite burg kërkon prokuroria
17/05 15:33
Top Channel/ Pretenca për Thoma Gëllçin/ SPAK kërkon 2 vite e 6 muaj burg
17/05 15:32
Top Channel/Prindërit e aksidentuar/Çifti Konomi jashtë rrezikut! U përplasën nga makina me foshnjën
17/05 15:27
Top Channel/ Kokainë nga Kolumbia në Durrës/ Kapet drogë mes qymyrit në një anije në port
17/05 15:07
Top News – Sinjale për konsensus, PS tërhiqet!/‘Sherri’ bëhet për një dokument të Alibeajt
17/05 15:00
Top News- Marrëveshja që i bëri ‘gropën’ /Presidenti rrëfen sekretet e 17 majit mes Ramës e Bashës
17/05 14:48
Top News- Presidenti, në rrezik dhe raundi i dytë/Asnjë emër, ja debatet në konferencën e kryetarëve
17/05 14:45
Top News- Del shkaku, pse ra ashensori në QSUT/ ‘Nuk është kryer regjistrimi, shkelje e ligjit’
17/05 13:55
Top News- Durrësi, ‘han pa porta’ për kokainën!/ 700 milionë dollarë, dëmi për trafikantët
17/05 13:29
Top Channel/ Fshati me tre familje. Becka e braktisur rrëzë Tomorrit
17/05 12:27
Top Channel/ Kokainë nga kolumbia në Durrës. Kapet drogë mes qymyrit në një anije në port
17/05 12:26