Top News- ‘U emërua nga Trump, punon me Biden’/ Vizita ‘surprizë’ e Pompeo dhe deklaratat për Kim
16/05/2022 11:57

Ish-Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, vizitoi vendin tonë, në kuadër të kremitimit të 100-vjetorit të vendosjes së marrëdhënieve Shqipëri-SHBA. Gjatë fjalës së tij në praninë e kryeministrit dhe përfaqësuesve të opozitës, Pompeo ceku faktin se Kim është emëruar nga administrata Trump, ndonëse ajo sot punon për Biden. Ndërkohë duke folur rreth marrëdhënieve dypalëshe ai u shpreh: “Kjo marrëdhënie e fortë e ndërtuar mes kombeve të ndryshme dhe Shqipërisë është e veçantë në 30 vitet e fundit për të konsoliduar demokracinë. Tani po shohim në Ukrainë që edhe pas Luftës duhet ta ndihmojmë të rindërtohet. Kjo është diçka që ne do të punojmë së bashku. Unë e shoh që kjo miqësi do të ketë edhe 100 vite të tjera edhe më të suksesshme. Unë kam shërbyer si me opozitën dhe shumicën, s’ka rëndësi. Duhet vullnet i mirë për të shkulur korrupsionin dhe konsoliduar demokracinë”.

Top Channel/ E shtunë e zezë! Aksidentohet familja në Kukës, vdes 40-vjeçari, mjeti ndahet më dysh
25/06 22:57
Top Channel/Atentati në Pogradec/ Babai i Griseld Maxharit:Djali im djali im s’ka lidhje me ngjarjen
25/06 21:59
Top Channel/ Makinat copë-copë/ Pamje nga aksidenti në Kukës, mbetën të plagosur nëna me fëmijët
25/06 21:58
Top Channel/ U hap kufiri Shqipëri-Kosovë/ Kalimi pa asnjë kontroll policor dhe pa asnjë ndalesë
25/06 19:37
Top News-Infektimet, gjithnjë e më shumë në rritje/ 15 pacientë po marrin mjekim në spitalin Covid 3
25/06 19:33
Top News-Akuzohet se mbyti me qese plastike greken/Gjykata Kukësit liron nga burgu autorin e dyshuar
25/06 18:54
Top News- Kthehen të rrezikshmit në Shqipëri/ 4 shqiptarët ishin shpallur në kërkim ndërkombëtar
25/06 18:00
Top News-Pamje të tmerrshme! Makina e bërë ‘copë’, shoferi po merr mjekim në spital
25/06 16:59
Top News-Mbytet në rezervuar një person/ U denoncua i zhdukur dy ditë më parë
25/06 16:58
Top News-Zjarr masiv në Vlorë, digjen sipërfaqe të mëdha toke/ Zjarrfikësit në vendngjarje
25/06 16:57
Top News- Shoferët ‘fluturojnë’ me makinë. Me 179 km/orë, ndëshkohen drejtuesit e mjeteve
25/06 16:57
Top News-‘Policia po ju vëzhgon’/ Pajisja më e re ‘fundos’ shkelësit e Kodit Rrugor
25/06 16:55
Top News – Gazetarja franceze ‘gozhdon’ Ramën /‘Mazhoranca e PS e njollosur nga skandale’
25/06 16:45
Top Channel/ Temperatura të larta në vend/ Disa vatra zjarri në rrethin e Vlorës
25/06 16:32
Top Channel/ Aksident në Maliq, mjeti del nga rruga, drejtuesi në gjendje të rëndë
25/06 15:29
Top Channel/ Rama për median franceze: Statusi kandidat, “pilulë kundër depresionit”!
25/06 15:29
Top Channel/ Protestë pas provimit me zgjedhje, Biologjia me pyetje jashtë programit
25/06 15:23
Top Channel/Po vjen java përvëluese.Mjekët: Kujdes të sëmurët nga zemra, të moshuarit dhe shtatzënat
25/06 15:23
Top Channel/ SHISH tregon spiunin: U rekrutua nga një vend jo mik për të paguar shkollimin e djalit
25/06 15:12
Top Channel/ “Sami Frashëri” hapet në shtator, Veliaj: Do të jetë shkolla më e bukur në Shqipëri
25/06 14:50