Top News/ Turi i 81-të çiklistik/ Trafik në disa rrugë, policia apel shoferëve
19/05/2024 14:14

Të hënën starton etapa e parë e turit të 81-të çiklistik të Shqipërisë. Çiklistët do të nisen në orën 12:00 nga sheshi ‘Skënderbej’ në Tiranë në drejtim të Korçës, ku dhe do të mbyllet kjo etapë. Në kuadër të këtij aktiviteti, policia e shtetit ka marrë një sërë masash ku përgjatë gjithë këtij turi me qëllim garantimin dhe sigurimin e mbarëvajtjes së këtij aktiviteti. Me qëllim shmangien e vonesave që krijohen në trafik, për shkak të masave të sigurisë, Policia e Shtetit kërkon mirëkuptimin e të gjithe perdoruesve të rruges, qe në itineraret dhe oraret e garave, të evitohet në maksimum qarkullimi me mjete, si dhe të përdoren rrugë alternative. Kështu në aksin Tiranë-Korçë të hënën pritet të ketë trafik gjatë orarit të turit çiklistik. Ndërkohë etapa e dytë do të zhvillohet nga Korça në drejtim të Elbasanit ditën e martë në po të njëjtën orë. për të vijuar më tej me etapën e tretë që do të zhvillohet më datë 22 maj dhe që do të mbajet në aksin Elbasan-Kuçovë-Ura vajgurore-Lushnjë dhe do gtë përfundojë në Vlorë. Në të njëjtin orar do të jetë nisja dhe nga vlora drejt Llogarëasë më datë 23 maj. Turi do të mbyllet më datë 24 ndërsa nisja do të jetë në orën 10 nga Vlora në drejtim të Fierit.

Top News/ Sfida vendimtare me Spanjën. Hoxha-Na duhet fitorja, shpresojmë të kualifikohemi
21/06 19:22
Top News/ Futbollisti i Anglisë, Walker në situatë të vështirë
21/06 17:37
Top Channel/ Arbër Hoxha para përballjes me Spanjën: Duhet të arrijmë një kualifikim historik
21/06 15:57
Top Channel/ Orë tmerri për legjendën e Italisë! merret peng, dhunohet, grabitet me armë dhe …
21/06 15:37
Top News/ Pse Ronaldo ka gjithmonë manikyr të zi në këmbë? Ekziston një arsye e mirë
21/06 10:39
Top Channel/ ANALIZA: Pse Gjeorgjia dhe Shqipëria në Euro 2024 është shenjë e Ringjalljes së Lindjes
20/06 21:14
Top News/ Kombëtarja nis punën për Spanjën. Rey Manaj-Të bëjmë historinë e të marrim 3 pikët
20/06 17:51
Top Channel/ “Një nga ekipet më të mira në botë”, Manaj:Motivim e përqendrim për fitore ndaj Spanjës
20/06 15:06
Top News/ Barazimi me Kroacinë, Rama vlerëson skuadrën: Kjo quhet krenari
19/06 20:55
Top Channel/ Spektakël kuqezi në Hamburg! Por Shqipërisë i duhet një mrekulli me Spanjën
19/06 20:12
Top News/ Rama poston videon drithëruese nga Hamburgu – Këta janë lojëtari i 12-të i kombëtares
19/06 14:05
Top News/ ‘Stuhi’ Kuqezi në Hamburg. Tifozët festë para sfidës vendimtare me Kroacinë
19/06 12:44
Top News/ Hamburgu mbulohet ‘Kuq e Zi’, tifozët me plisa në kokë e flamuj në duar
19/06 12:03
Top News/ ‘Stuhia’ Kuqezi mbërthen Hamburgun para sfidës me Kroacinë
19/06 11:32
Top News/ Afron përballja me Kroacinë. Sylvinho-është skuadër me lojtarë teknikë e të fortë
18/06 20:01
Top News/ Në kërkim të mrekullisë me Kroacinë/ Tre ndryshimet e Silvinjos, formacioni i mundshëm
18/06 15:16
Top Channel/ Fanella kuqezi më e kërkuar në ankand, nuk është ajo e Brojës! Ja çmimi marramendës…
18/06 13:59
Top Channel/ Kritikat ndaj Hysajt për takimin me Italinë, vjen reagimi nga mbrojtësi i Kombëtares
17/06 19:38
Top News/ Në prag të sfidës me Kroacinë. Mitaj-Broja është ndoshta lojtari që mund t’i bëjë dëm
17/06 18:41
Top News/ Mbappe ‘ndihmon’ Macron. Thirrje francezëve-Votoni kundër ekstremistëve të djathtë
17/06 17:45