Top News – Tre të tjerët e sulmit/ Pogradec, do rrinë 40 ditë në qeli
15/08/2020 18:30

Gjykata e Pogradecit caktoi masën e sigurisë arrest me burg me afat 40 ditë për 3 nga të arrestuarit si të përfshirë në ngjarjen e Tushemishtit,Ilir Meçolli, Ardian Xhuti dhe Elvir Haxhia. Prokuroria i kërkoi gjykatës burg pa afat për tre personat ndërsa avokatët mbrojtës e kundërshtuan organin e akuzës duke kërkuar masën e sigurisë burg me afat 40 ditë. Kohë gjatë së cilës do të testohen ADN-të e të dyshuarve si pjesëmarrës te sulmeve te njëpasnjëshme te datave 01.08.2020 dhe 08.08.2020 ndaj hotelit. Në motorin dhe skafandrat e gjetura nga policia me të cilat dyshohet se u krye atentati u gjetën gjurmë të personave që i kishin përdorur ato çka do të thotë se do të bëhen teste laboratorike për të provuar nëse të arrestuarit kanë lidhje ose jo me ngjarjen.

Top News – Vaksina e gripit/ ‘Sot për mjekët dhe infermierët’
29/09 22:26
Top News – Vendimi zyrtar/ Universitetet nisin me 2 nëntor
29/09 21:46
Top News – Borrell për pandeminë/ Përhapi dezinformimin në Ballkan
29/09 21:17
Top News – Gjykata e lë në burg/ Durrës, njerku abuzoi me të miturën
29/09 20:05
Universitetet, nesër raundi i dytë/ 15 mijë maturantët më të mirë, zgjodhën në raundin e parë
29/09 19:46
Top News – Cakaj takon Wadephul/ Shqipëria përparime të dukshme
29/09 19:28
Top News – Universiteti Mesdhetar/ Programe profesionale 2 vjeçare
29/09 19:22
Top News – Ddeklaratat e Ramës/ Tabaku: E frikshme si gënjen!
29/09 19:20
Kufiri detar me Greqinë/ Top Story zbulon negociatat e zhvilluara dhe kërkesën e Athinës
29/09 19:19
Top News – Dita botërore e zemrës/ Manastirliu: Koronarografitë falas
29/09 18:15
Top News – 3 humbje jete nga covid/ 95 të shëruar, 132 raste të reja
29/09 18:14
Top News – Busti i Isa Boletinit/ Në muzeun kombëtar të pavarësisë
29/09 18:13
Top News – Fëmijët me aftësi ndryshe/ Ministrja Kushi: Në fokusin tonë
29/09 18:12
Top News – Kërkesat e ligës/ Rama: Duan të bojkotojnë, ta bëjnë
29/09 17:56
Në qender të Tiranës, burri i shtrirë në tokë. Policët i vijnë në ndihmë, ja ç’ndodhi
29/09 17:06
Bilanci i 24 orëve të fundit! MSH: 127 raste të reja dhe 4 viktima nga covid-19
29/09 16:55
Thirrje për reformë me konsensus/ Numri dy i CDU/CSU takon ministrin e jashtëm shqiptar
29/09 15:56
Hetues i BKH, 500 kandidatë/ Ambasadorja amerikane, thirrjen e fundit për aplikantët
29/09 15:55
Vangjel Kozma rikthehet në Portokalli/ Spektakli i humorit nga 4 tetori në ekranin e Top Channel
29/09 15:43
Nis festivali i teatrit/ Elbasan, shfaqjet në mjedise të hapura
29/09 15:34