Top News/ Trajneri Sylvinho pret Italinë. ‘Është favorite, por në futboll ndodh gjithçka
12/06/2024 12:22

Kombëtarja shqiptare për herë të dytë në historinë e saj siguron pjesëmarrjen në një evropian sic është Euro 2024. Një meritë të madhe në këtë sukses ka trajneri Sylvinho që foli për këtë eksperiencë në një intervistë për të përditshmen italiane ‘Corriere Della Sera’ duke filluar nga shorti i hedhur pas kualifikueseve. Sinkron Sylvinho: ‘Nuk u mërzitëm për shortin, duam të përballemi me më të mirët. Jemi një Kombëtare e re, në pjesëmarrjen e dytë në Evropian pas asaj të vitit 2016 me De Biasin. Jemi rritur shumë dhe duhet të mësojmë shumë. Duam të shfrytëzojmë me përgjegjësi këtë moment. Jemi të karikuar’. Trajneri Sylvino tha se sheh Italinë si favorite në këtë ndeshje dhe se cfarë pret prej saj: Sinkron Sylvinho: ‘Italia favorite? Është e drejtë që të jetë kështu, por futbolli është cmenduri; mund të ndodhë gjithcka. Spalletti është një prej trajnerëve më të mirë. Unë pres një Itali shumë të organizuar, skuadër të vështire, të fortë në fazën e tranzicionit, që nëse duhet mbron me 11 lojtarë e niset me 7 futbollistë në kundërsulm. Një skuadër shumë e fortë në situatat 1 për 1 dhe ka një bosht të përbërë me lojtarë të interit që luajnë përmendësh;

Top News/ Kush është gruaja e Alvaro Moratas? Nënë e katër fëmijëve..
12/07 10:44
Top Channel/ Skandali seksual në kampin e Kombëtares, prokurorja tregon nëse u lëshua urdhër arresti
10/07 21:16
Top News/ Kur Lionel Messi ‘bekonte’ Lamine Yamal, del fotoja e vitit 2007
10/07 12:03
Top Channel/ “Mbikëqyrësi abuzoi me 18-vjeçaren”, detaje rreth skandalit në kampin e Kombëtares
09/07 23:12
Top News/ Sylvinho nuk e lë stolin kuqezi. Trajneri arrin akordin për rinovimin e kontratës me FSHF
09/07 19:40
Top Channel/ ‘Supervizori i Kombëtares përdhunoi punonjësen e hotelit në Dortmund’, nisin hetimet
09/07 17:29
Top Channel/ Sylvinho do qëndrojë në Shqipëri! Trajneri brazilian: Kemi arritur marrëveshjen me FSHF
09/07 15:36
Top Channel/ Gjysëmfinalja e Euro2024, Mynihu oshëtin nga brohorimat e tifozëve spanjollë e francezë
09/07 14:30
Top Channel/ Olimpiada, Shqipëria pa peshëngritje. asnjë shtangist në Paris
07/07 20:03
Top Channel/ Regbi në Divjakë, spektakël në plazh, morën pjesë ekipe nga Kosova dhe Spanja
07/07 15:29
Top Channel/ Strakosha ndahet nga e dashura? Arratiset në “ishullin e miliarderëve” me…
05/07 20:23
Top Channel/ Provokoi me simbol ekstremist, ministrja e Brendshme e Gjermanisë sulmon yllin turk
04/07 21:35
Top News/ Futbolli shqiptar në zi/ Ndahet nga jeta legjenda, Bejkush Birçe
30/06 13:19
Top Channel/ Gruaja Bodybulding! Nëna e dy fëmijëve merr vendin e 3-të në kampionatin botëror
29/06 12:37
Top Channel/ Përsëritet historia! Flamurtari dhe Barcelona do të përballen në fushë pas 38 vitesh
28/06 23:20
Top Channel/ Flamurtari-Barcelona! Përsëritet historia, ritakoihen ekipet që u ndeshën në vitet ’80
28/06 15:54
Top News/ Khvicha Kvaratskhelia / Brenda jetës së yllit të Euro 2024
28/06 11:53
Top News/ A u lejohet lojtarëve të kombëtares të kryejnë marrëdhënie intime?
27/06 15:17
Top Channel/ Trajneri i kombëtares/ A do të qëndrojë braziliani Sylvinho në krye të kuqezinjëve?
27/06 12:34
Top Channel/ Arbër Hoxha pas sfidave në Euro24: Kishim kundërshtarë të fortë, por dhamë maksimumin
25/06 19:08