Top News/Tragjedia me rreth 600 viktima në det/Dalin në gjykatë 9 trafikantët e emigrantëve në Greqi
21/05/2024 10:57

Ka nisur gjyqi për anijen e mbytur në 14 qershor të vitit të kaluar në ujërat ndërkombëtare në brigjet jugperëndimore të Greqisë, ku humbën jetën rreth 600 emigrantë, në qytetin e Kalamatës në Peloponez. Në këtë proces gjyqësor nëntë shtetas egjiptianë akuzohen si shkaktarët e ngjarjes së rëndë nën akuzën e trafikimit të qënieve njerëzore. Zona jashtë ndërtesës së gjykatës është rrethuar nga forcat policore për të shmangur incidente të mundshme.

Top News/ Pritshmëritë nga takimi Kurti-Vuçiç. Konjufca: Asgjë thelbësore!
24/06 15:19
Top News/ Mickoski ‘tërbon’ Athinën. Kryeministri i ri në Shkup Kritikoi ujdinë e Prespës
24/06 11:24
Top Channel/ Athina nuk “i zë besë” Mickoskit: Kërkon të na hedhë hi syve për emrin!
24/06 11:16
Top Channel/ Maqedonia Veriore me qeveri të re, Mickoski: Shteti do të jetë në duart e qytetarëve!
24/06 11:14
Top News/ Mickoski, kryeministri i 13 i RMV/ Qeveria e re me katër ministri më shumë
23/06 17:13
Top Channel/ Kthehet java 6 ditëshe në punë! Greqi, prej 1 korrikut punëdhënësi mund të …
23/06 12:28
Top News/ Zjarri shkrumbon ishullin turistik/ Arrestohen 13 persona në jahtin me fishekëzjarre
23/06 11:55
Top News/ Vuçiç telefonon Macronin/ ‘Vendosni në axhendë të BE çështjen me Kosovën’
21/06 17:29
Top News/ Turistët shemben në tokë të vdekur…/Verë ferri në Greqi, 44 gradë celcius dhe zjarre
21/06 13:17
Top News/ Mitsotakis kërcënon Shkupin. Përplasja për emrin, ‘probleme në NATO dhe në BE’
21/06 10:44
Top News/ Katalanasit mbajnë premtimin/ Kërkesë qeverisë spanjolle për njohjen e Kosovës
20/06 18:34
Top News/ Qëndroni të mbyllur në shtëpi! Erdhi përvëlimi, alarm ‘i kuq’ në Serbi e Mal të zi
20/06 16:28
Top News/ Kurti e Vuçiç, takim pas një viti/ Dialogu Kosovë-Serbi, mblidhen në Bruksel më 26 qershor
20/06 16:24
Top News/ Serbia, shpresë te ekstremistët e BE. Beogradi-Dialogu me Kosovën, në gjendje kome
20/06 16:22
Top News/ Masat ikin pjesërisht e gradualisht / BE për Kosovën: Përmbushja e kërkesave jo e plotë
20/06 14:50
Top Channel/ Shpërthim i fuqishëm në Qendrën e Sportit në Cetinje, dy të vrarë dhe tre të plagosur
20/06 13:13
Top News/ Dhëndri i Trump në Serbi / Takon Vuçiçin, merr jetë projekti luksoz në Beograd
20/06 12:10
Top News/ Shtëpi bari në mes të Athinës. Policia greke arreston tre shtetas shqiptarë
20/06 11:34
Top News/ Greqia në flakë/ Era dhe temperaturat e larta shkrumbojnë vendin
20/06 10:58
Top News/ Lajçak me mandat të zgjatur deri në janar/ Kompetenca ‘shtesë’ për dialogun Kosovë-Serbi
19/06 15:11