Top News – Trafikonin njerëz… / Pesë të arrestuar në Kosovë
26/10/2021 14:58

Policia e Kosovës tha se ka arrestuar pesë persona të dyshuar për veprën penale “trafikim me njerëz”. Në një komunikatë të lëshuar për media thuhet se policia në Pejë, në koordinim me Prokurorinë e Shtetit, ka nisur hetimet pas raportimit të një rasti nga një grua kosovare, e cila ka qenë viktimë. Në mesin e të arrestuarve janë tre burra dhe dy gra. “Lidhur me këtë rast, viktima e trafikimit është intervistuar në prezencën e punëtorit të Qendrës për Punë Sociale, si dhe mbrojtësit të viktimave”, thuhet në deklaratë. Viktima, më pas, thuhet të jetë dërguar në qendrën e dedikuar për viktimat e trafikimit. Policia po ashtu tha se, në kuadër të provave, ka konfiskuar dy pistoleta, një sasi të vogël të substancës që dyshohet të jetë narkotike, disa gëzhoja, dy automjete dhe dy telefona. Me aktvendim të prokurorit, katër të dyshuar janë dërguar në paraburgim deri në 48 orë, kurse një e dyshuar do të trajtohet në procedurë të rregullt, thuhet në komunikatën e Policisë së Kosovës.

Top Channel/ Të enjten nuk u kryen teste covid në Kosovë prej grevës së mjekëve
02/12 18:24
Top News-Dosja me tre të vrarët në Kosovë/ Detaje të reja, pista e vetme konkurrenca
02/12 13:23
Top Channel/Fëmijët tanë s`do vriten më: 6 emigrantë, 30 mijë euro që të gjendet vrasësi i Decanit
02/12 11:20
Top Channel/ Kosovë, protestojnë specializantët, kërkojnë të paguhen ndryshe, largohen
01/12 18:55
Top News- Dy vende në krah të Thaçit / Cilat fuqi kërkojnë lirimin e ish-presidentit të Kosovës
01/12 17:35
Top News- Haga nuk pranon të lirojë Thaçin/Kosova del garante, por ish-presidenti ende nën arrest
01/12 11:43
Top Channel/ Serbia tërbohet nga komandant Jashari: Kosova po dërgon sinjale të forta!
01/12 11:28
Top Channel/ Nga 3 janari nuk hyn në Kosovë pa certifikatë vaksinimi me të dyja dozat
01/12 02:24
Top News-Vaksinë e detyruar në Kosovë…!/Qeveria miraton masa të reja kundër covid 19
30/11 22:25
Top Channel/ Kosova zbardhet nga dëbora/ Parashikimet flasin për reshje shiu dhe rikthim të borës
30/11 19:34
Top News- Pse Kosova refuzon ‘Open Balkan’!/Qeveria nuk ka parë asnjë dokument konkret
30/11 15:46
Top News- Nipi i Adem Jasharit komandant i FSK / Emërohet nga presidentja, zëvendëson Rrahman Ramën
30/11 14:55
Top Channel/ Reshje dëbore në Kosovë. Temperaturat ulen në mënyrë drastike
30/11 12:52
Top News – Prishtina ndez dritat… / Kryeqyteti i Kosovës gati për festat e fundvitit
30/11 12:08
Top Channel/ Edhe Prishtina mbulohet nga dëbora
30/11 11:49
Top Channel/ Osmani: Open Balkan i shërben Serbisë. Serbia nuk është e interesuar për marrëveshje
30/11 02:41
Top Channel/ Ulen ndjeshëm temperaturat, nis dëbora dhe në Kosovë
29/11 18:16
Top News – Vrasja që tronditi Deçanin / Prokuroria bën përpara por ‘hetimi nuk është i lehtë’
29/11 14:52
Top News – Kosova në ‘ethet’ e Omicron / Zyrtarët kërkojnë kujdes, pritet ndryshim masash
29/11 12:12
Top Channel/ Festë edhe në Kosovë/ Pritje nga ambasada e Shqipërisë dhe kryeministri Kurti
29/11 00:03