Top News – Të gjitha provat kundër pilotit/ Greqi, bashkëshorti i 20 vjeçares pranon vrasjen
17/06/2021 21:41

Është arrestuar zyrtarisht si autor i vrasjes piloti 32 vjeçar Babis Anagnostopoulos, bashkëshorti i Carolines e gjetur e vdekur në banesën e saj në lagjien Glika Nera të Athinës një muaj më parë. Sipas shefit të ekpit që hetoi ngjarjen, të dhënat që e lidhin bashkëshortin me vrasjen janë të shumta dhe të vertetuara shkencërisht. Burime policore thanë se autori e kishte kuptuar se laku i autoriteteve ishte shtrënguar shumë rreth tij dhe sapo është njoftuar një ditë më parë se duhet të paraqitej në drejtorinë e policisë së atikës për sqarime të mëtejshme, kishte kërkuar pak orë kohë kohë për të shkuar në ceremoninë e të 40-tave të viktimës si dhe të cmallej me të bijën 11 muajshe, për t’u vënë në dispozicion të drejtësisë në vazhdim. I sigurt se loja e tij kishte marrë fund dhe autoritetet do ta arrestonin, autori i dyshuar i krimit që tronditi Greqinë, sapo përfundoi ceremonia përkujtomore, zgjati duart ku pak minuta më vonë agjentët i vunë prangat për ta marrë me helikopter dhe ta dërguar në qelinë e sektorit kundër krimit në drejtorinë e policisë së atikës. Burime ekskluzive i thanë top ch se fillimisht Anagnostopolus nuk ka pranuar asnjë lidhje me ngjarjen, por është "thyer" në vazhdim, sapo ekspertët e policisë i vunë përpara provat, të cilat nuk mundi të justifikojë. Në vazhdim ai ka dhënë variantin e tij për ngjarjen dhe ka thënë se nuk donte ta kryente aktin, por çdo gjë ishte një aksident fatal. Kohët e fundit çifti kishte episode të ndryshme mosmarrëveshjesh mes njëri-tjetrit,por shkaqet e tyre ende nuk dihen.

Top News – Kthim në shtëpitë e shkrumbuara/ Ja çfarë ka mbetur pas zjarreve në Varibob të Greqisë
04/08 11:37
Top Channel/ Banesa, biznese e makina të shkrumbuara, ja dëmet që ka shkaktuar zjarri në Greqi
04/08 11:13
Top Channel/Greqi,banorët kthehen në shtëpitë e djegura.Mitsotakis:Të gjitha banesat do rindërtohen!
04/08 10:39
Top Channel/ Vuçiç lidhje me mafian? Kreu i bandës kriminale thotë se ka takuar privatisht
03/08 15:33
Top Channel/ Zjarre pranë Athinës, flakët pranë qytetit. Në rrezik banesat periferike
03/08 15:25
Top News-51-vjeçari vret gruan brenda tavernës/E qëllon brutalisht 8 herë, dyshonte për tradhëti
03/08 15:20
Top News-‘Më tradhëtoi në shtëpinë tonë’/Shqiptari tregon pse e vrau me thikë gruan e tij
03/08 13:15
Top News – Mediet serbe ngrenë alarmin/ ‘10 vende tërhiqen nga njohja e Kosovës’
02/08 18:33
Top Channel/Greqia kufizon punën jashtë nga i nxehti ekstrem.Nga ora 12 deri në 16 kufizohet lëvizja
02/08 15:27
Top News – Përvëlohet edhe Kosova/ Temperatura të larta dhe rrezik nga zjarret
01/08 21:52
Top News – Luftë me zjarret edhe në Greqi/ Evakuohen 5 fshatra në zonën e Patrës
01/08 15:45
Top News-Greqia nuk po gjen qetësi/ Regjistrohen 4 tërmete brenda pak orësh
01/08 11:29
Top Channel/ Greqi, zjarret jashtë kontrollit. Evakuohen banorët e katër fshatrave
31/07 22:30
Top News – Mund të aplikohet doza e tretë/Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë
31/07 22:05
Top News – I nxehti përfshin Greqinë/ Javën e ardhshme, temperatura mbi 44 gradë
31/07 15:10
Top News – Vrau me thikë gruan/ Shqiptari doli sot para gjykatës në Greqi
31/07 14:30
Top Channel/ I mori jetën gruas, i heshtur e kokë ulur bashkëshorti vrasës del para Gjykatës
31/07 12:36
Top Channel/ Mali i Zi miraton masat e reja, pasaportë Covid-i për të hyrë në bare e restorante
31/07 11:31
Top News-‘Merr flakë’ Ballkani/ Temperaturat vijojnë të jenë mbi 43 gradë celsius
30/07 14:53
Top News – Vret gruan për xhelozi/Krimi nga një shtetas shqiptar në Athinë
30/07 14:49