Top News – Sporti i ping pongut/ Firmoset akordi Shqipëri-Kosovë
29/11/2020 11:45

Pas basketbollit, një tjetër sport bën një hap drejt bashkimit të shqipërisë dhe Kosovës dhe bëhet fjalë për sportin e ping pongut. Ditën e Pavarësisë së Shqipërisë në 28 nëntor, është nënshkruar marrëveshja e bashkëpunimit mes Federatës shqiptare të Ping Pongut dhe asaj të Kosovës në një ceremoni që u zhvillua në qytetin e Durrësit. Nënshkrimi i kësaj marrëveshjeje u bë nga presidentët e të dy Federatave, Arben Mecaj dhe jeton Beqiri, në prani të sekretarëve të përgjithshëm. Po kështu i pranishëm ishte edhe presidenti i komitetit Olimpik Shqiptar Viron Bezhani. Drejtuesit më të lartë të Federatës shqiptare dhe asaj të Kosovës të ping Pongut deklaruan se kjo marrëveshje ëshët dicka shumë pozitive që do të shërbejë në përmirësimin dhe masivizimin e këtij sporti në të dy vendet.

Superliga, tre ndeshje të shtunën, përballjet mund t’i ndiqni në Digitalb
15/01 16:25
Palestrat 10 muaj mbyllur/ Volejbolli dhe basketbolli drejt shkrirjes, thuajse një vit pa aktivitet
14/01 20:00
Rusi kampion për Shqipërinë/ Gjimnasti Matvei Petrov fitues në evropianin e gjimnastikës
11/01 19:57
Top News – E çuditshme me KOKSH/ Mban në fshehtësi asamblenë statutore
11/01 12:04
Nga Palermo te Dinamo/ Farbricio Mikoli zv/trajneri i ekipit kryeqytetas
09/01 19:46
Tiranës i hiqet dënimi/ Ekipi mund të realizojë merkaton e futbollistëve
08/01 15:34
Si do riparohet fusha e Air Albania/ Brenda janarit do instalohen llampat dhe sistemi i ventilimit
06/01 19:58
Moriero në stolin e Dinamos/ Ish lojtari i Interit vjen të drejtojë skuadrën
05/01 19:59
Tirana në merkato/ Do prezantohet futbollisti i ri para ndeshjes me Bylisin
04/01 20:22
Sa vlejti bojkoti i futbollit/ Presidenti i ligës: Duhet të vazhdojmë, por jo më me bojkot
04/01 15:52
“Mendojnë akoma se jam me Tiranën”/ Gent Muca flet për herë të parë pas largimit në Kosovë
03/01 20:26
Kukësi fshikullon arbitrat/Bilanci i vitit 2020,Hallaçi do drejtojë skuadrën deri në fund të sezonit
02/01 19:52
Vllaznia, kampione e dimrit/ Trajneri Brdariç: Sekreti është fryma e ekipit. Nuk është thjeshtë fat
29/12 19:57
Top News – Federata e Qitjes, Stefan Rrufa konfirmohet president
20/12 12:04
Rikthimi i Starovës te Teuta/ Ekipi durrsak renditet i pesti në Superligë me 1 fitore dhe 7 barazime
17/12 19:53
Europiani i Gjimnastikës, një rus i jep medaljen e artë Shqipërisë
13/12 15:40
Kaos në Komitetin Olimpik/ Gjykata anuloni mbledhjen e radhës
11/12 15:39
Top News – Reja e di si fitohet/ Trajneri rrëfen sekretet e tij
05/12 17:41
Top News – Jashtë të dy vajzat! Testamenti multimilionësh i Diego
05/12 17:39
Vllaznia, kampione në taekwondo/ Ekipi më 120 sportistë që lindi nga pasioni i një të riu
05/12 15:42