Top News – SPAK pritet të rinisë hetimin/ Të dhëna të reja për vrasjen e Artan Santos
17/05/2021 23:01

Prokuroria ka të dhëna të reja në lidhje me dosjen e bankierit Artan Santo, një prej vrasjeve më të bujshme të ndodhura në Tiranë gjatë dekadës së fundit që mbetet ende e pazbardhur. Artan Santo u ekzekutua 7 vite më parë, në qershorin e vitit 2014 gjatë kohës që po hynte në selinë e bankës ku punonte në zonën e ish bllokut. Mësohet se pasi ka kryer një sërë veprimesh hetimore, prokuroria ka shpallur moskompetencën dhe ia ka dorëzuar dosjen SPAK duke qenë se ka dyshime të forta se eliminimi i Artanit është kryer nga një grup kriminal dhe vrasës me pagesë. Mbeten konfidenciale të dhënat e reja hetimore në lidhje me dosjen e vrasjes së bankëerit Artan Santo, por mësohet se si shtysë ka shërbyer edhe emisioni investigative “Top Story” që dha dëshmi me interes në fillim të këtij viti. Kjo çështje prej javës së kaluar është në duart e prokurorëve të posacëm kundër krimit të organizuar të cilët janë duks shqyrtuar materialin hetimor. Artan Santo mbeti I vrarë në zonën e ish bllokut, në një ngjarje që në atë kohe shokoi opinionin public. Vrasësit e Santos që lëviznin me motor kryen gjithçka me shpetësi dhe u larguan pa lënë gjurmë.

Makina përplaset me zetorin, plagosen rëndë 2 persona
13/06 02:13
Top Channel/ Rama: Nuk bëhemi mbulesë për asnjë ministër e drejtor nëse drejtësia do kërkojë hesap!
12/06 23:20
Top Channel/ Muzhaqi: Artet dhe zejet, dhe teknologjia tjetër fokus i qeverisë
12/06 22:46
Top Channel/ Nga autonomia spitalore tek investimet/ Manastirliu në Kongresin e PS
12/06 22:44
Top Channel/ Kushi: 10 mln euro çdo vit për hapjen e programeve mes universiteteve tona dhe të BE
12/06 22:43
Top Channel/ Milva Ekonomi: Mandatin e tretë i çojmë në 1.2 miliardë dollarë eksportet bujqësore!
12/06 22:36
Top Channel/ Balluku: Linjë e re hekurudhore Pogradec-Korçë-Greqi
12/06 22:35
Top Channel/Gjonaj: ‘Gërdeci’ & ’21 janari’ janë rikthyer,me sistemin e ri do u shkohet deri në fund
12/06 22:22
Top Channel/ Balla nxjerr emrat: Nga Rama tek Ruçi, ja kush zënë vendet në Presidium
12/06 22:07
Top Channel/ Çuçi: Do vijnë dronët inteligjentë. Iku koha kur policët shtynin makinat që s’ndizeshin
12/06 22:04
Top Channel/ Kongresi, Ahmetaj prezanton 5 shtyllat kryesore të programit ekonomik
12/06 22:04
Top Channel/ Vajza e Bashkim Finos flet me lot në sy për babain, rrëfen sekretin në Kongresin e PS
12/06 22:01
Top Channel/ Ruçi përlotet, përshëndet edhe Metën, nuk harron as Nanon: Me fat që kemi Ramën lider
12/06 21:58
Top Channel/ Befason Ruçi, jep lamtumirën nga politika në 30-vjetorin e PS
12/06 21:57
Top News – Balla, S’ka kohë për pushime/ Mandati 3-të, më shumë bashkëveprim në institucione
12/06 21:03
Top News – Gramoz Ruçi largohet nga politika/ Ja çfarë e emocionoi për herë të parë
12/06 20:11
Top News – Çlirimi i Kosovës, Rama hesht/ Ruçi e Basha mirënjohës ndaj SHBA dhe BE
12/06 20:10
Top Channel/ Sot pelegrinazhi në kishën e Laçit/ Dhjetëra mijë besimtarë do presin mëngjesin me lutje
12/06 20:03
Top Channel/ Testi i matematikës shumë i vështirë, maturantët: Zonja ministre, zgjidhe ti
12/06 20:01
Top Channel/ 84 vjeçari që ecën 30 kilometra/ Bariu vlonjat që nuk pranon të dalë në “pension”
12/06 19:49