Top News- Shqiptari në vrasjen e studentes greke/ Kërkon mëshirë, Apeli e dënon me burg përjetë
20/05/2022 10:44

Gjykata e Apelit e Athinës ka lënë në burg përjetë Aleksandër Lucën dhe Manolis Koukouras. Dy të rinjtë, njëri prej tyre grek dhe tjetri nga Shqipëria dërguan kërkesën për lehtësim të dënimit, por Apeli e refuzoi atë duke i lënë përjetë në qeli. Lucadhe Koukouras u arrestuan pasi akuzohen për përdhunimin dhe më pas vrasjen e Eleni Topaloudit, studentes 21-vjeçare. Gjatë seancës, dy të rinjtë shprehën pendesë, kërkuan falje dhe vijuan akuzat ndaj njëri-tjetrit.

Top News – Kërkohet njohja e ndërsjelltë…! / Kosovë-Serbi, Parlamenti Evropian voton raportet
06/07 12:22
Top News – 47 policë të plagosur në Shkup / Dhjetëra protestues të arrestuar pas protestës
06/07 12:12
Top News-“Nuk duam ultimatume për negociatat”/Protestë e dhunshme në Shkup kundër propozimit francez
06/07 10:23
Top News- Shtëpia e Bardhë thirrje Maqedonisë/‘Shkupi të hapë rrugën për negociatat me BE!’
05/07 21:26
Top News-3 milionë euro kokainë në kamion/Arrestohet shqiptari në jug të Italisë
05/07 19:28
Top News- Serbia, akuza Kosovës për shpallje lufte!/Beogradi në alarm pas reciprocitetit në kufi
05/07 17:53
Top News- Michel ‘zbarkon’ në Shkup për negociatat/BE ultimatum të pranohet propozimi francez
05/07 17:52
Top News – Kurti: Procesi i Berlinit jo Open Balkan / I nevojshëm për integrimin në BE
05/07 16:39
Top News – Kurti i ashpër ndaj Rusisë: Sulmi mbi Ukrainën, fashizëm, të jemi të kujdesshëm!
05/07 12:38
Top Channel/”Sulmohet“ kryeministria, mijëra vetë protestojnë në Shkup kundër propozimit francez!
05/07 12:03
Top Channel/”Nuk lejojmë shtet brenda shtetit”,qytetarët në rrugë kundër marrëveshjes së Abazovicit!
05/07 12:01
Top News- Shqiptarët të pakënaqur me çmimet/Barometri i Ballkanit, shpenzimet kryesore për ushqime
05/07 11:27
Top News – Greqia nën pushtetin e zjarreve/ Autoritetet thirrje banorëve të largohen nga shtëpitë
05/07 11:25
Top News- Rama mesazh Greqisë për ‘detin’/‘Sa më shpejt marrëveshja për të shkuar në Hagë!’
04/07 22:00
Top News- Pakti me Bullgarinë përçan maqedonasit/Protesta ndaj propozimit të Macron, shqiptarët pro!
04/07 18:07
Top News – Kurti-Vuçiç takohen këtë muaj / Osmani në Slloveni: Dialogu me Serbinë, vazhdon
04/07 15:14
Top News – Udhëtimi i fundit i 15-vjeçares shqiptare/ Aksident tragjik me 2 viktima e 4 të plagosur
04/07 14:38
Top News – 3 shqiptarët e vrarë në Athinë/ Policia greke në kërkim të ‘kokave” të bandave
04/07 10:27
Top Channel/ Vriten tre shqiptarë në Greqi! Vrasësi plagos policët, më pas qëllohet për vdekje
03/07 19:37
Top News – Kush ishte ‘koka’ e masakrës së Athinës!/Çmontimi i bandës dhe shënjestrimi i spiunit
03/07 14:51