Top News – Shpëtojnë anijen nga piratët / Anijet ruse në aksion pranë Gjirit të Guinesë
28/10/2021 14:02

Në një video të postuar në kanalin e saj në Youtube, ministria ruse e mbrojtjes thotë se marinarët e saj në bordin e destrojerit zëvendës-admirali Kulakov, kishin shpëtuar një anije mallrash që lundronte me flamur panamez, nga piratët në gjirin e guinesë në oqeanin atlantik. Persona të armatosur kishin mundur të ngjiteshin në bordin e anijes së mallrave MSC Lucia më 25 tetor. Ekuipazhi ishte fshehur në dhomën e motorëve dhe kishte lëshuar një apel për ndihmë, sipas ushtrisë ruse. Kur një helikopter rus i ngritur nga destrojeri Kulakov i ishte afruar anijes, piratët ishin larguar prej saj me motoskafë duke dalë në breg.

Top Channel/ Shteti më i vogël në botë ndodhet mbi ujë. Nuk ka COVID dhe bëhesh kalorës për 40 euro
05/12 21:14
Top Channel/ “Ky është nazizëm”, digjet Brukseli. Kundërshtohen vaksinat me detyrim dhe kufizimet
05/12 21:00
Top Channel/ Në Danimarkë kundërshtohet vaksinimi i fëmijëve: “Nuk dimë pasojat afatgjata”
05/12 19:56
Top Channel/ “Ferr” në Indonezi. Vullkani përpin fshatrat dhe krijon skena apokaliptike,13 të vdekur
05/12 18:48
Top Channel/Gishtin e mesit për protestuesit. Kandidati francez anti-islam gati të mbushë stadiumet
05/12 18:48
Top Channel/ “Ky është fundi i njerëzimit”. Papa lëshon thirrjen e fortë gjatë vizitës në Greqi
05/12 18:40
Top News-175 mijë ushtarë në kufi / Si po përgatitet Rusia për të pushtuar Ukrainën
05/12 17:55
Top Channel/Një pemë me pushkë! Ish-luftëtari britanik i UCK feston Krishtlindjen me armë
05/12 15:56
Top News- Omicron, Evropa mbyllet në dimër!/Bllokime të reja në BE për shkak të variantit të ri
05/12 15:02
Top Channel/ Telefonata Biden-Putin. Heshtje nga Shtëpia e Bardhë
05/12 13:52
Top Channel/ Atentat ndaj Erdogan, shmanget sulmi me bombë gjatë një takimi me presidentin turk
05/12 12:11
Top News- Atentat me bombë ndaj Erdogan/Si u planifikua shpërthimi gjatë tubimit të presidentit
05/12 12:05
Top Channel/ Prifti i moshuar proteston dhe shan Papa Françeskun: Je heretik!
05/12 11:56
Top Channel/ Ndizen dritat e festës së Krishtlindjeve në Betlehem, turistët munguan prej Covid-19
05/12 11:41
Top Channel/Europa të bëhet një shtet i vetëm, si SHBA: del plani gjerman!
05/12 09:25
Top Channel/ Nxënësit myslimanë luten jashtë në të ftohtë, shkolla britanike kërkon ndjesë!
05/12 09:24
Top Channel/ Britania kërkon rol në Ballkan, BE hesht për të dërgurin special!
05/12 09:22
Top Channel/ Incident gjatë vizitës së Papës në Greqi! Papa u takua me Kryepeshkopin grek Ieronimos
05/12 01:28
Top Channel/ Kapet shuma rekord $10 milionë para të thata drogash nga zyrtarët në Panama
04/12 22:26
Top Channel/ Mijëra njerëz bllokojnë autostradën në Serbi kundër planeve të minierës
04/12 22:25