Top News-Shifra alarmante të koronavirusit/5 humbje jete në 24 orë, 2156 raste të reja
25/01/2022 18:53

Situata epidemiologjike në vendin tonë vijon të jetë e rënduar, ndërsa kapacitetet spitalore pothuajse janë të gjitha të zëna. Koronavirusi së bashku variantin Omicron dhe gripin sezonal i cili ka mbërthyer një përqindje të madhe të popullsisë ka bërë që qindra qytetarë ti drejtohen spitaleve për të marrë trajtim mjekësor. Kjo e martë ka shënuar sërish një rritje të frikshme të rastve të reja në vend. Në 24 orët e fundit janë shënuar 2156 nga 7067 testime të kryera. Në raportimin e zakonshëm të ministrisë së shëndetësië bëhet me dije se 5 persona kanë humbur jetën si pasojë e virusit të rrezikshëm. Në 24 orët e fundit me gjithë përpjekjet e stafit mjekësor betejën me virusin e rrezikshëm nuk e fituan një qytetar nga Lushnja 54 vjeç, një qytetar nga Berati 70 vjeç, një qytetare nga Elbasani 73 vjeçe, një qytetar nga Vlora 78 vjeç dhe një qytetar nga Tirana 82 vjeç. Aktualisht në spitalet covid po marrin trajtim 123 pacientë, nga të cilët 10 janë në gjendje më të rënduar. Po gjatë këtij harku kohorë janë shëruar 1685 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 224,193 që nga fillimi i epidemisë. Ndërkohë, 23 mijë e 505 pacientë janë aktivë me covid 19 në të gjithë vendin.

Top News – Komisariatet kthehen në skena krimi /Kaos në Tiranë, shkrepen dy armë shteti në pak orë
24/05 11:48
Top Channel/ Mbërrin kupa e finales së UEFA Conference Ligue, ekspozohet në sheshin “Skënderbej”
24/05 11:39
Top Channel/ Mbërrin kupa e finales së UEFA Conference Ligue, ekspozohet në sheshin “Skënderbej”
24/05 11:34
Top News – Përkrahësi i ISIS fshihej në Kukës/Thirrje për akte terroriste, arrestohet 56 vjeçari
24/05 10:36
Edicioni Informativ, Ora 09:00 / Ngjarjet kryesore nga vendi, rajoni dhe bota | Top News
24/05 10:35
Top Channel/ Finalja e UEFA-s, mbërrijnë në portin e Durrësit tifozët e Romës
24/05 09:36
Top News- Ekzekutohet polici brenda komisariatit/ Zbulohet autori, koleg prej vitesh me viktimën
23/05 22:52
Top Chanenl/ Polici vret kolegun me armë, ngjarja e rëndë në komisariatin nr.3
23/05 22:48
Top News- Vizë false kundrejt pagesës/ GJKKO dënon anëtarët e grupit të strukturuar
23/05 22:48
Top Channel/ Kopshti zoologjik bëhet gati/ Do përurohet më 1 qershor në festën e fëmijëve
23/05 20:02
Top Channel/ Sherri për Butrintin/ Debate të forta në Parlament për ligjin e menaxhimit
23/05 19:59
Top Channel/ Turistët e finales/Hollandezët kanë ardhur të parët. Po qëndrojnë në hotelet e Durrësit
23/05 19:54
Top Channel/ Finalja e Tiranës/ Bashkia është përgatitur për ta kthyer në një ditë feste
23/05 19:54
Top News-Të rrezikshmit, RENEA blindon Elbasanin/Kërkohen të akuzuarit e operacionit ‘Plumbi i artë’
23/05 19:52
Top Channel/ Dendias: Heqim ligjin e luftës, diskutim për minoritetin dhe pensionet e emigrantëve
23/05 19:43
Top Channel/ Çela,fantazma e një vrasësi/ Kush është njeriu që porosiste e kryente vrasjet e bandave
23/05 19:40
Top Channel/ Berisha, heshtja qe flet/ Asnjë urim nga ndërkombëtarët për rizgjedhjen në krye të PD
23/05 19:39
Top Channel/ Policia e Shtetit: 82 patenta të pezulluara vetëm të dielën
23/05 19:25
Top News- Fyerje dhe fjalor banal në Kuvend!/ Berisha akuzon Spiropalin, pas tij dhe Paloka
23/05 16:29
Top News- Butrinti me koncesion tek privati!/ Berisha, krah ambientalistëve, paralajmëron protesta
23/05 16:26