Top News – Shefi i spiunëve ruse/ Perëndimi qëndron pas sulmit kibernetik Solarwinds
18/05/2021 14:06

Sergei Naryshkin, drejtues i Shërbimit të Jashtëm të Inteligjencës në Rusi ka mohuar se agjencia e tij ka qenë mbrapa krimeve kibernetike në kompaninë SolarËinds. Zyrtarë të inteligjencës amerikane dhe asaj britanike kanë fajësuar Moskën për këtë sulm dhe më pas kanë pasur sanksionet amerikane kundër Rusisë.

Top Channel/ Pilotin e çojnë te burgu i grave, për arsye sigurie pas vrasjes së gruas
22/06 22:43
Top Channel/ Ish-policët francezë apelojnë dënimin për përdhunimin e turistes kanadeze
22/06 21:23
Top Channel/ Kryeministri spanjoll kërkon që falja e liderëve katalanas të hapë një ‘epokë të re’
22/06 21:22
Top Channel/ Nis numërimi në zgjedhjet historike të Etiopisë
22/06 21:20
Top News – ‘Si dy pika uji’, por s’kanë lidhje/ Britani, djali 3 muajsh, fiks si Boris Xhonson
22/06 18:54
Top News – UEFA, jo ylberit në Allianz Arena/ Hungaria: E dëmshme përzierja e sportit me politikën
22/06 18:53
Top News – Fyen mbretin, 3 të arrestuar/ Kamboxha, aktivistët e mjedisit akuzohen për komplot
22/06 16:27
Top Channel/ Filipinet i bien shkurt: Kush nuk bën vaksinën, shkon në burg!
22/06 15:38
Top Channel/ Nuk pyet për variantin Delta, Italia vendos heqjen e maskave!
22/06 15:12
Top Channel/ Raporti sekret: UFO-t rrëzuan 10 raketa bërthamore në bazën amerikane!
22/06 15:08
Top Channel/ Itali shqiptari tenton të vrasë gruan, e motra kap grykën e pushkës!
22/06 14:03
Top News – ‘Dua të bëj vaksinën, s’më le babi’/ Itali, shtohen fëmijët që hedhin në gjyq prindërit
22/06 13:24
Top Channel/ Jemen, “Pusi i ferrit” -gropë misterioze në shkretëtirë që nuk i duket fundi!
22/06 12:58
Top Channel/ Sot mblidhet Këshilli i Europës, vendoset për negociatat me Tiranën e Shkupin
22/06 12:00
Top Channel/ Europa “dëbon” Kinën nga Mali i Zi, i paguan Podgoricës borxhin gjigand
22/06 11:57
Top Channel/ “Vriteni në burg”, thirrjet para gjykatës-pilotin grek e braktis avokati mbrojtës!
22/06 11:48
Top Channel/ Vëllain ia vrau policia, dy motrat nisin luftën për drejtësi
22/06 11:40
Top News – India thyen përsëri rekordin/ Administrohen 8.3 milionë vaksina në një ditë
22/06 11:39
Top News – Vaksina ka, por jo për të varfrit/ Afrika ka vaksinuar vetëm 2 përqind të popullsisë
22/06 11:38
Top Channel/ I mbijetoi dy luftrave, cfarë po e vret në shtëpi ushtarin amerikan
22/06 11:37