Top News – SHBA, vazhdojnë për të gjashtën ditë protestat për George Floyd
01/06/2020 12:30

Në disa qytete të Shteteve të Bashkuara vazhduan të dielën protestat për vrasjen e një afrikano-amerikani në Mineapolis të Minesotës. Qindra njerëz u mblodhën në një park pranë Shtëpisë së Bardhë në Uashington duke brohoritur: “jeta e afrikano-amerikanëve ka vlerë”, “duart lart, mos qëllo” dhe “pa drejtësi nuk ka paqe”. Disa prej tyre hodhën shishe plastike në drejtim të policisë. Pasi protestuesit ndezën dy zjarre pranë parkut, policia reagoi me gaz lotsjellës. Në Nju Jork, së paku dy makina u dogjën, derisa mijëra njerëz marshuan në lagje të ndryshme. Në mjaft qytete u vendos gjatë natës shtetrrethim, ndërkohë që protestat janë përhapur në shumë qytete dhe ka pasur edhe mjaft shkatërrime, incidente të dhunshme dhe arrestime të shumta.

Top News – Ghana, trashëgimia/ Tregon letërsinë afro-amerikane – Pa koment
11/07 17:21
Top News – Liqeni në Itali/ Kulla e orës tërheq turistët – Pa koment
11/07 17:20
Top News – Zhdukja e aktores/ Pamjet e fundit nga rivera – Pa koment
11/07 17:19
Top News – Indonezi, aktivistët/ Shpëtojnë qentë nga kasapi – Pa koment
11/07 17:18
Top News – Florida s`ka frikë/ Hapet Walt Disney World – Pa koment
11/07 17:17
Top News – Nga Londra në Nju Jork për tre orë?! Supersoniku gati për fluturim në 2021!
11/07 15:25
Top News – Pas muaj të tërë debatesh, vendoset si do të duket Notre Dame pas restaurimit!
11/07 14:32
Top News – Reagimet për Shën Sofia/ Bota, e ashpër me Turqinë për rikthimin në xhami
11/07 13:45
Top News – Presidenti Trump ul dënimin për mikun e tij Roger Stone
11/07 12:42
Top News – Kreu i OBSH: Kërcënimi më i madh, nuk është vetë virusi!
11/07 11:51
Top News – Edhe pa kufizime/ Protesta në Beograd dhe Novi Sad
10/07 22:56
Top News – Vendimi për Shën Sofine/ Reagon Greqia: Kthim 6 shekuj pas
10/07 22:54
Hetimi i Donald Trump/ Gjykata e Lartë amerikane hodhi poshtë argumentet e avokatëve të Presidentit
10/07 20:10
Top News – Gjykata Turke/ Kthen Shën Sofinë në xhami
10/07 17:59
Top News – Francë, 50 vjet: Mahnit fshati “flluskë”: Pa Koment
10/07 16:39
Top News – Jeta nënujore/ Mesdheu rrezikohet sërish: Pa koment
10/07 16:36
Top News – Dhuratë për Lion/ Dy tonë bishtaja bio: Pa koment
10/07 16:35
Top News – Artisti francez/ ’Pushton’ Hong Kongun: Pa koment
10/07 16:35
Top News – Studimi: Alkooli dy gene përgjegjëse për cirozën
10/07 14:50
Top News – Covid-19 në Itali/ I mbyll kufijtë për 13 vende
10/07 14:00