Top News/ ‘Sfida me Italinë është speciale’. Bogdani flet për sfidën e Kombëtares me Të Kaltrit
13/06/2024 15:05

Kombëtarja shqiptare do të nisë aventurën e saj në Euro 2024 me sfidën ndaj italisë, një përballje kjo që përjetohet me shumë emocione dhe që të gjithë në vendin tonë po e presin me padurim. Një ndjesi të tillë e përshkruan edhe Erjon Bogdani, shënuesi më i mirë në historinë e Kombëtares me 18 gola i cili foli në një intervistë ekskluzive për portalin Tuttomercatoweb. Erjon bogdani citat 1: Është një ndeshje speciale për të gjithë vendi. Unë vetë do të jem në Dortmund të mbështës Kombëtaren time. Jam në Itali prej 24 vitesh, bashkëshortja dhe fëmijët e mi janë italianë dhe e njohin pak Shqipërinë. Po të rrija në shtëpi do ta gjeja veten mes tifozëve italianë, praktikisht si i infiltruar. Mes dy vendeve ka një lidhje të thellë, në Shqipëri nuk jemi më si në vitet 90, por kur ishim në vështirësi, italia gjithnjë na ka ndihmuar. Por tani edhe ne po e ndihmojmë, në Shqipëri me kalimin e viteve po vijnë gjithnjë e më shumë italianë’

Top Channel/ Luhet sot Vllaznia-Valur/ Islandezët të frikësuar. Ndeshja nën masa të rrepta sigurie
18/07 19:59
Top News/ Afrojnë Lojërat Olimpike. Delegacionet e para mbërrijnë në kryeqytetin francez
18/07 16:29
Top News/ Afrojnë Lojërat Olimpike. Delegacionit Shqiptar i dorëzohet flamuri para nisjes
16/07 12:18
Top Channel/ Pas fitores në Euro2024, kthehen në Spanjë futbollistët! Priten me ceremoni nga mbreti
15/07 23:19
Top Channel/ One bashkon tifozët! Atmosferë fantastike në fanzone-t e mbështetura nga One Albania
15/07 19:57
Top News/ Sezoni i ri në Superiore/ Java e parë rezervon supersfidën Partizani-Vllaznja
15/07 16:01
Top Channel/ Finalja, anglezët në ankth! Kërkojnë trofe pas 58 vitesh, por Spanja i shqetëson
14/07 15:39
Top News/ Kush është gruaja e Alvaro Moratas? Nënë e katër fëmijëve..
12/07 10:44
Top Channel/ Skandali seksual në kampin e Kombëtares, prokurorja tregon nëse u lëshua urdhër arresti
10/07 21:16
Top News/ Kur Lionel Messi ‘bekonte’ Lamine Yamal, del fotoja e vitit 2007
10/07 12:03
Top Channel/ “Mbikëqyrësi abuzoi me 18-vjeçaren”, detaje rreth skandalit në kampin e Kombëtares
09/07 23:12
Top News/ Sylvinho nuk e lë stolin kuqezi. Trajneri arrin akordin për rinovimin e kontratës me FSHF
09/07 19:40
Top Channel/ ‘Supervizori i Kombëtares përdhunoi punonjësen e hotelit në Dortmund’, nisin hetimet
09/07 17:29
Top Channel/ Sylvinho do qëndrojë në Shqipëri! Trajneri brazilian: Kemi arritur marrëveshjen me FSHF
09/07 15:36
Top Channel/ Gjysëmfinalja e Euro2024, Mynihu oshëtin nga brohorimat e tifozëve spanjollë e francezë
09/07 14:30
Top Channel/ Olimpiada, Shqipëria pa peshëngritje. asnjë shtangist në Paris
07/07 20:03
Top Channel/ Regbi në Divjakë, spektakël në plazh, morën pjesë ekipe nga Kosova dhe Spanja
07/07 15:29
Top Channel/ Strakosha ndahet nga e dashura? Arratiset në “ishullin e miliarderëve” me…
05/07 20:23
Top Channel/ Provokoi me simbol ekstremist, ministrja e Brendshme e Gjermanisë sulmon yllin turk
04/07 21:35
Top News/ Futbolli shqiptar në zi/ Ndahet nga jeta legjenda, Bejkush Birçe
30/06 13:19