Top News – ‘Serbia, pushtim politik në Ballkan’/ Gjukanoviç- Plani i Vuçiç, njësoj si Rusia
31/03/2023 13:34

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanovic ka paralajmëruar se Serbia po përpiqet të bëjë në rajonin tonë atë që po bën Rusia në rajonin e saj. Agresioni i Rusisë kundër Ukrainës ka reflektime shumë të forta në Ballkanin Perëndimor dhe ndikimi i saj më drastik në Ballkan, sipas Gjukanoviç, ndodhi në Mal të Zi gjatë zgjedhjeve parlamentare të vitit 2016.

Top Channel/ Borrell: Mali i Zi i pari në radhë për t’u anëtarësuar në BE
30/05 22:02
Top News – BE shton presionin ndaj Kosovës / Të ndalen operacionet policore në veri
30/05 14:57
Top News – 3 ushtarë të KFOR të plagosur me armë zjarri / Rusia flet për propagandë antiserbe
30/05 14:51
Top News – ‘Putini i vogël’ dhe ‘Zelenski i ri’ / Kosova pro NATO-s, në gjurmët e Ukrainës
30/05 13:56
Top News – Serbia ngre helikopterët mbi kufirin e Kosovës
30/05 13:55
Top News – Vuçiç takon ambasadorin rus, merr ‘këshilla’ për Kosovën
30/05 13:53
Top News – BE, takim Kurti-Vuçiç në Bratisllavë / Angazhohet Lajçak, përpjekje për uljen e tensioneve
30/05 13:52
Top News- Policë, kriminelë e huliganë / Kush janë protestuesit e vërtetë në veri të Kosovës
30/05 13:47
Top News – Ngjarjet në Kosovë nën ‘optikën’ ruse /’Shpërthim i madh në Evropë’, propagandë pro serbe
30/05 12:55
Top News – Këshilla nga ambasadorët e Kinës dhe Rusisë / Vuçiç takon edhe përfaqësuesit e QUINT-it
30/05 12:27
Top News – Thyerje gjymtyrësh dhe djegie / KFOR: Në Zveçan u lënduan 19 hungarezë dhe 11 italianë
30/05 11:31
Top News – KFOR merr nën mbrojtje komunat / Rinisin protestat në veri, qindra serbë para godinave
30/05 10:56
Top News-Skandaloze në ‘French Open’/Djokovic-Kosova, zemra e serbisë, stop dhunës!
30/05 10:09
Top News – BE ‘i tërheq veshin’ Kosovës: ’Menjëherë’ të shtensionohet situata në veri!
30/05 10:00
Top News – ‘Ruani neutralitetin në veri’ / Ambasadorët shqiptarë thirrje ndërkombëtarëve
30/05 09:12
Top News – Ushtria serbe në kufi me Kosovën / Beogradi vendos ‘vija të kuqe’, përballë ka KFOR
29/05 15:16
Top News-Serbët nuk paguajnë dritat që nga lufta! Kreu i Mitrovicës:‘Jo më! Të shlyejnë edhe borxhin
29/05 14:14
Top News – SHBA e alarmuar-çfarë po ndodh në veri! Ambasadori amerikan ‘zbarkon’ në presidencë
29/05 14:04
Top News – Provokojnë serbët në Veri / Simbole ruse mbi makinat e policisë së Kosovës e KFOR
29/05 13:57
Top News – Serbët, dy kushte për KFOR-in: Të ikin shqiptarët dhe policia e Kosovës!
29/05 12:36