Top News – Serbët ‘i përgjigjen’ Vuçiçit / Dhjetëra mijëra njerëz në Beograd: Largohu!
28/05/2023 12:23

Në qendër të Beograd, dhjetëra mijëra persona protestuan mbrëmjen e të shtunës nën sloganin “Serbia kundër dhunës”. Kjo protestë u thirr nga opozita dhe është e katërta e këtij lloji që organizohet në Serbi, për të kundërshtuar përgjigjen e Qeverisë serbe pas dy sulmeve masive që ndodhën në maj në këtë shtet, kur u vranë 18 persona. Për shkak të numrit të madh të protestuesve, rrethojat mbrojtëse të vendosura jashtë ndërtesës së Kuvendit serb u lëvizën, në mënyrë që protestuesit të mund të vazhdonin marshimin e tyre drejt ndërtesës së Radio Televizionit të Serbisë. Protestuesit janë dëgjuar duke brohoritur “dorëheqje” dhe “Vuçiq po largohet”. Pasi qytetarët u mblodhën para ndërtesës së Kuvendit serb, ata vendosën lule dhe nderuan viktimat e sulmeve me armë zjarri. Protestuesit vazhduan rrugën drejt ndërtesës së transmetuesit publik dhe qëllimi i tyre ishte që ky televizion të raportojë për këtë protestë. Organizatorët bënë thirrje për protestë paqësore.

Top News -‘Mbrojtja Civile’ dhe ‘Brigada e Veriut’/ Cilat janë dy organizatat e shpallura terroriste
03/10 15:46
Top News – Serbia arreston Milan Radoiçiç / Kosova e akuzon për Banjskën, për Vuçiçin është hero
03/10 15:17
Top News – ‘Pabesia’ e Serbisë / Kurti: Kur bisedonim, thurte plane për aneksimin e veriut
03/10 14:11
Top News – SHBA, bazë ushtarake në veri të Kosovës / Tahiri: Vetëm kështu ndalohet Serbia
03/10 13:08
Top News – Identifikohen terroristët serbë / Kurti: Anëtarë të Mbrojtjes Civile e Brigadës Veriore
03/10 11:40
Top News – Serbia ka ende trupat në kufi me Kosovën/SHBA: Nuk kemi parë tërheqje, jemi të shqetësuar
03/10 10:48
Top News – Tkurret Greqia/ Bie ndjeshëm lindshmëria, vdekjet sa dyfishi i lindjeve
02/10 15:44
Top News – Nuk do aneksonim veriun e Kosovës! Ushtria serbe hedh poshtë akuzat e Kurtit
02/10 14:37
Top News – Serbia akuzon KFOR dhe EULEX / Drejtori i zyrës për Kosovën: Nuk janë neutralë
02/10 14:12
Top News – Serbia, si Rusia para pushtimit të Ukrainës / Gërvalla: Ushtria e tanket serbe në kufi
02/10 13:17
Lajçak ‘lë’ dialogun Kosovë-Serbi /Do të largohet nga detyra, ja posti i ri që do marrë
02/10 13:07
Top News – Terroristët serbë në pronën e Radoiçiç / Pamjet, arsenal armësh dhe stërvitje ushtarake
02/10 12:22
Top News- Kosova mban mbyllur kufirin me Serbinë/ Jarinja e Bërnjaku të bllokuara
02/10 12:10
Top News – Kosova kryetemë e samitit / Mblidhet komuniteti politik europian në Spanjë
02/10 12:02
Top News – SHBA ia dhuroi Serbisë… / Terroristët serbë u trajnuan me makina amerikane
02/10 11:45
Top News – Serbia në zgjedhje të jashtëzakonshme/Analistët: Në funksion të një partie e një personi
02/10 11:44
Top News – Vuçiç: Nuk do dërgoj trupa në Kosovë / ’Nuk jemi budallenj, nuk duam luftë!’
01/10 11:58
Top Channel/ Pozicionoi ushtrinë në kufirin e Kosovës, si u tërhoq Vuçiç nga vendimi i tij
01/10 11:17
Top News – ‘Vuçiç po ‘kopjon’ Millosheviçin’/ Osmani-Nuk do lejojmë që të shkatërrojë arritjet tona
30/09 21:31
Top News – I përfshirë në vrasjen e policit në Kosovë/ Radoiçiç jep dëshmi për sulmin e 24 shtatorit
30/09 19:31