Top News – Rruga e Durrësit, punimet/ Kufizimet dhe rrugët e bllokuara
15/08/2020 17:33

Bashkia e Tiranë ka njoftuar këtë të shtunë për disa kufizime që do të ketë në qarkullim në disa rrugë në qendër të Tiranës për shkak të punimeve që po bëhen në Rrugën e Durrësit. Bashkia njofton se projekti i ndërtimit të rrjetit të ri të kanalizimeve dhe rehabilitimi i Rrugës së Durrësit ka hyrë në fazën përfundimtare dhe se ato do të zhvendosen në pjesën nga kryqëzimi të ish “Kafe Flora” deri te sheshi “Skënderbej” dhe për këtë do ketë do të ketë kufizim të qarkullimit. Bëhet me dije se kufizimet do të jenë në segmentin e rrugës së “Durrësit”, nga kryqëzimi me rrugën “Mine Peza” deri te sheshi “Skënderbej”, si dhe pjesërisht në Unazën e Vogël të qytetit, rruga “Ded Gjo Luli”. Sipas njoftimit lidhja e rrugës së Durrësit me sheshin “Skënderbej”, punimet do të kryhen vetëm natën, jo me bllokim të plotë të Unazës, në mënyrë që qarkullimi i automjeteve të jetë i lirë në Unazën e Vogël, rruga “Ded Gjo Luli”.

Top News – Vaksina e gripit/ ‘Sot për mjekët dhe infermierët’
29/09 22:26
Top News – Vendimi zyrtar/ Universitetet nisin me 2 nëntor
29/09 21:46
Top News – Borrell për pandeminë/ Përhapi dezinformimin në Ballkan
29/09 21:17
Top News – Gjykata e lë në burg/ Durrës, njerku abuzoi me të miturën
29/09 20:05
Universitetet, nesër raundi i dytë/ 15 mijë maturantët më të mirë, zgjodhën në raundin e parë
29/09 19:46
Top News – Cakaj takon Wadephul/ Shqipëria përparime të dukshme
29/09 19:28
Top News – Universiteti Mesdhetar/ Programe profesionale 2 vjeçare
29/09 19:22
Top News – Ddeklaratat e Ramës/ Tabaku: E frikshme si gënjen!
29/09 19:20
Kufiri detar me Greqinë/ Top Story zbulon negociatat e zhvilluara dhe kërkesën e Athinës
29/09 19:19
Top News – Dita botërore e zemrës/ Manastirliu: Koronarografitë falas
29/09 18:15
Top News – 3 humbje jete nga covid/ 95 të shëruar, 132 raste të reja
29/09 18:14
Top News – Busti i Isa Boletinit/ Në muzeun kombëtar të pavarësisë
29/09 18:13
Top News – Fëmijët me aftësi ndryshe/ Ministrja Kushi: Në fokusin tonë
29/09 18:12
Top News – Kërkesat e ligës/ Rama: Duan të bojkotojnë, ta bëjnë
29/09 17:56
Në qender të Tiranës, burri i shtrirë në tokë. Policët i vijnë në ndihmë, ja ç’ndodhi
29/09 17:06
Bilanci i 24 orëve të fundit! MSH: 127 raste të reja dhe 4 viktima nga covid-19
29/09 16:55
Thirrje për reformë me konsensus/ Numri dy i CDU/CSU takon ministrin e jashtëm shqiptar
29/09 15:56
Hetues i BKH, 500 kandidatë/ Ambasadorja amerikane, thirrjen e fundit për aplikantët
29/09 15:55
Vangjel Kozma rikthehet në Portokalli/ Spektakli i humorit nga 4 tetori në ekranin e Top Channel
29/09 15:43
Nis festivali i teatrit/ Elbasan, shfaqjet në mjedise të hapura
29/09 15:34