Top News-Rritja e frikshme e rasteve të reja/Ambasada e SHBA apelon qytetarët-Mos harroni maskat
22/01/2022 19:19

Ambasada amerikane në Shqipëri u ka brërë thirrje qytetarëve të vendosin maskat mbrojtëse dhe të mos harrrojnë të vakinohen për tu mbrojtur nga varinanti tepër infektues Omicron. Përmes një postimi në Faecook, ambasada ka vendosur edhe një link për të marrë më shumë informacion se si duhet të mbrohemi nga COVID. Prej një muaji tashmë vendi ynë është mbërthyer nga pandemia, e cila u përkeqësua edhe më shumë me shfaqjen e variantit Omicron në muajin dhjetor. Java e fundit e vitit të kaluar dhe I gjithë muaji janar shënoi një rritje të menjëhershme të shifrave të infektimit dhe të numrit të viktimave. Prej ditësh tashmë, ministria e shëndetëisisë raporton më shumë se 2000 mijë raste të reja në një ditë, ndërsa edhe kjo e shtunë sërish shënoi një tjetër shifër të lartë. Ndërsa situata epidemiologjike sa vjen e rëndëohet, komiteti teknik i ekspertëve nuk merr masa shtrënguese për frenimin e përhapjes së virusit, ndërsa as qytetarët nuk marrin mundimin të përdoin një maskë mbrojtëse apo të respektojnë distancën fizike. Si të ishte një situatë normale, lokalet por jo vetëm, janë të tejmbushura nga qytetarët. Edhe mosha e tretë e cila është më e rrezikuar, nuk I respekton masat.

Top Channel/ Roma fiton kupën/ Italianet marrin trofeun Europian ne stadiumin e Tiranes
26/05 01:43
Top Channel/ Roderdam/ Tifozët e Feyenoordit thyejnë vitrina e përplasen me policin
26/05 01:37
Top Channel/ Italianët janë në festë/ Emocione të mëdha te amfiteatri
26/05 01:32
Top Channel/ Festë në sheshin Skënderbej/Tifozët shqiptarë shijuan në qetësi finalen
26/05 01:28
Top Channel/ Holandezët e dëshpëruar, tifozët në zonën e pedonales ndoqën ndeshjen nga ekrani
26/05 01:25
Top Channel/ Tifozët largohen me qetësi/ Policia në gatishmëri për të shmangur incidentet
26/05 01:19
Top Channel/ Tifozët dalin nga stadiumi, policia në gatishmëri për të shmangur incidentet
26/05 01:18
Top Channel/ Entuziazmi i italianëve, Hoze Mourinjo solli një trofe evropian pas disa dekadash
26/05 01:05
Top Channel/ Situatë e qetë në Tiranë, holandezët shmangin trazirat pas humbjes
25/05 23:56
Top Channel/ Roma fiton kundër Feyenoord/ Holandezët të shkatërruar
25/05 23:46
Top Channel/ Pllakos heshtja mes ‘tulipanëve’, me sytë nga monitori në pritje të golit
25/05 23:02
Top Channel/ Holandezët rrahin shqiptarin, ai vrapon drejt policëve për të shpëtuar
25/05 21:37
Top Channel/ Skënder Brataj në krye të detyrës, i pranishëm në “Air Albania” për çdo emergjencë
25/05 21:35
Top Channel/ “Forca Roma!”, bukuroshet italiane “pushtojnë” Tiranën
25/05 21:14
Top News- Ndërron jetë 18 vjeçari shqiptar/Tragjike, makina i preu rrugën dhe e përplasi
25/05 21:08
Top Channel/ Totti në Tiranë. Legjenda verdhekuq: Nuk është hera e parë, kam ardhur fshehurazi
25/05 21:05
Top Channel/ Beteja në fushë, përbërja e dy ekipeve në ndeshjen finale
25/05 21:05
Top Channel/ “Little Rome” tek liqeni. Tifozët e Romës po qëndrojnë në parkun e madh
25/05 21:04
Top Channel/ Blindohet finalja e Konference League, forca të shtuara të policisë përreth stadiumit
25/05 21:04
Top Channel/ Tulipanët pushtojnë Tiranën. Në pedonale mblidhen mbështetësit e Feyenoord
25/05 21:03