Top News – Rritet bilanci i viktimave nga Covid-19 në Brazil
01/08/2020 16:51

Meksika është bërë vendi me shifrën e tretë më të lartë të viktimave të koronavirusit në botë, duke pasuar kështu SHBA dhe Brazilin. Meksika, ka regjistruar kështu të paktën 46.688 viktima gjatë pandemisë me një total prej 424637 infektimesh. Më herët, Britania e Madhe kishte shifrën e tretë më të lartë në botë me 46204 viktima deri të premten. Por, në Meksikë, autoritetet kanë thënë se besojnë se numri real i infektimeve mund të jetë shumë më i lartë nga ai i raportuar. Presidenti Andres Manuel Lopez Obrador ka tentuar të ristartojë ekonominë e vendit. Qeveria e tij ka njoftuar se kishte një plan me gaza për heqjen e kufizimeve që në maj. Në qytetin e Meksikos, qindra e mijëra punëtorë fabrike u rikthyen në punë në mes të qershorit. Disa biznese jo të domosdoshme u lejuan po ashtu të rihapeshin në fillim të korrikut.

Top News – Vala e dytë po vjen/ Rriten infektimet në Evropë
06/08 15:24
Top News – Kina rrit testimet/ Afro 5 milionë tamponë në ditë
06/08 14:55
Top News – Përdorimi i kanabisit/ Nuk bën mire për zemrën
06/08 14:52
Top News – Përpjekjet për vaksinën/ Keqinformimi, rrezik në rritje
06/08 14:43
Top News – Fauci për koronavirusin: Mund të mos çrrënjoset kurrë
06/08 14:40
Top News – Itali/ Dëmtoi veprën e artit, policia identifikon turistin
06/08 13:59
Top News – Prezantohen risitë/ Samsung tenton të rrisë shitjet
06/08 12:47
Top News – Facebook dhe Twitter/ Censurojnë postimet e Trump
06/08 12:44
Top News – 75-vjetori i bombës/ Hiroshima, ceremoni të kufizuar
06/08 12:38
Top News – Alternativa ndaj TikTok/ Instagrami prezanton ‘Reels’
06/08 12:32
Top News – Shpërthimi në Liban/ Shpërthen zemërimi ndaj Qeverisë
06/08 12:26
Top News – Palmer entuziast/ Për bisedimet Kosovë-Serbi
06/08 12:24
Top News – Biden do ta pranojë virtualisht nominimin për president
06/08 12:15
Top News – Qindra viktima në Bejrut/ ‘Arrest shtëpie për përgjegjësit’
05/08 19:38
Top News – Bejrut, pas shpërthimit/ Ajër toksik, ikni nga qyteti
05/08 17:36
Top News – Vajzat më mirë se djemtë/ Mësimi në kohë pandemie
05/08 17:14
Top News – Ekonomia e Suedisë/ U godit më pak nga koronavirusi
05/08 17:06
Top News – Gjenova, ura e re/ Hapet dy vite pas tragjedisë
05/08 15:38
Top News – Italia, burim frymëzimi/ Shtohen infektimet në Evropë
05/08 15:38
Top News – Virgin Atlantik/ Falimenton kompania e miliarderit
05/08 15:38