Top News – Raketat fluturojnë në qiell/ Babai përpjekje maksimale të mbrojë fëmijën
17/05/2021 20:04

Sulmet e ashpra mes Izraelit dhe Palestinës që kanë filluar prej ditësh kanë frikësuar banorët e dy shteteve. Konflikti mes Izraelit dhe Palestina u përshkallëzua së fundmi pas sulmit të dyanshëm në me raketa në bregun perëndimor. Nga situata e rëndë ë krijuar, në rrjetet sociale është postuar një video ku shihet një izraelit që mbron fëmijën e tij duke e mbështjellë në krahë. Videoja është postuar në Tëitter nga Forcat Mbrojtëse të Izraelit, ku shihet se babai mbron fëmijën e tij, teksa në qiell vihet re tymi i raketave. “Vendosni veten në vendin e këtij babai. Je duke udhëtuar me fëmijët e porsalindur dhe papritur e gjen vetën nën zjarrin e raketave. Ndërsa raketat shpërthejnë, e vetmja gjë që t’i mendon është: mbaje foshnjën të sigurt. Forcat mbrojtëse të Israelit do të vijojnë të luftojë kundër Hamas-it për të mbrojtur civilët izraelitë”, thuhet në postimin e tyre. Që prej fillimit të konfliktit javën e kaluar qindra persona janë raportuar të vdekur si pasojë e sulmeve mes Izraelit dhe Palestinës në Gaza.

Top News – BE humb gjyqin me AstraZeneca/ Por duhet të realizojë detyrimet dhe afatet e dorëzimit
18/06 22:06
Top News – Gruaja shpëton paq nga arinjtë/ Alaskë, 55 vjeçarja gjendet pas dy ditë kërkimesh
18/06 22:01
Top News – Varianti Delta pushton Moskën/ Kufizime të reja pas trefishimit të rasteve
18/06 21:59
Top Channel/ Pilulat anti-viral kundër covid/ SHBA, 3.2 mld $ për të parandaluar pandemi të reja
18/06 19:57
Top Channel/Gjykata britanike lehtëson emigrantët, kujdestarët e fëmijëve marrin lejen e përhershme
18/06 19:46
Top News – Kalifornia apo Kali-furrnalta… Temp. 54 gradë C, shpallet gjendja e jashtëzakonshme
18/06 18:58
Top News – Kim Jon Un, dialog me Biden/ Tentativa e parë për komunikimin diplomatik
18/06 15:49
Top Channel/ Videoja që po tmerron Kinën, ujqit lëshohen të “shqyejnë” aktorët e reality show-t!
18/06 15:48
Top Channel/ 600 mijë USD, del në shitje shtëpia “nga ferri”- lumë kërkesash!
18/06 15:46
Top Channel/ Hyn në lojë dhe Austria, mblidhen në Vjenë liderët e Ballkanit Perëndimor!
18/06 15:12
Top News – Incident, apo një rikthim i luftës!/ Paqja izraelito-palestineze në ‘fije të perit’
18/06 15:05
Top Channel/ “Përvëlohet” Italia, temperaturat këtë fundjave deri në 41 gradë!
18/06 14:04
Top News – Stuhi si përbindësh në Florida/ Rikthehet ‘Goxilla’ e qershorit të vitit 2020
18/06 13:55
Top Channel/ Arma “sekrete” që mbrojti Bidenin në Europë, anti-droni që neutralizon gjithcka!
18/06 13:23
Top News – Për një biletë ‘Gërvish dhe fito’/ Italiani plagos me thikë emigrantin shqiptar
18/06 12:04
Top Channel/ Gjermania heq kufizimet për shqiptarët, kufiri kalohet tani pa asnjë pengesë
18/06 12:01
Top Channel/ Kombinimi i vaksinave, ekspertët: Mund të jetë vërtet i suksesshëm!
18/06 11:59
Top Channel/ Frikë në Florida, pritet stuhia përbindësh e rerës nga shkretëtira!
18/06 11:17
Top Channel/ 20 vjecaren në Greqi e vrau i shoqi, detaji që e nxorri zbuluar para policisë
18/06 10:43
Top Channel/ Rimëkëmbja pas pandemisë, presidentja e KE në Athinë, prezanton planin
18/06 01:13