Top News – Pushohen nga puna! Bënë selfie me trupin e pajetë të Maradonës
27/11/2020 14:08

Fotot me trupin e pajetë të Diego Armando Maradonës, që po bëjnë xhiron e rrjetit kanë shkaktuar reagime nga më ndryshmet. Një pjesë e përdoruesve ndihen të zemëruar dhe e quajnë një gjest të tmerrshëm, ndërsa ka dhe nga ata që e aprovojnë një veprim të tillë. Ndërkohë avokati i familjes ka deklaruar me forcë që kjo çështje nuk përfundon këtu. “Nuk mbaron këtu, maskarenj”, është shprehur Matias Morla, përfaqësuesi ligjor i familjes Maradona. Vajza e kampionit të futbollit, e parandjente rrezikun, duke e ditur se çfarë mund të ndodhte, kështu që të gjithëve që iu afruan trupit të Maradonës, madje dhe policëve, iu kërkua të linin aparatet e telefonave jashtë, gjatë kohës së homazheve. Por ishin pikërisht punonjësit e shoqërisë funerale Funeraria Pinier, e cila u mor me të gjithë ceremoninë mortore të Maradonës, ata që bënë videon me të vdekurin, duke e paraqitur si një trofe. Punonjësi i parë, i cili u identifikua ishte Diego Molina, i cili u pushua menjëherë nga puna. Ndërkohë priten të pushohen dhe dy punonjësit e tjerë, janë shprehur burime nga Argjentina. Për avokatin e familjes, punonjësi Molina, është vetëm një maskara të cilin kërcënon ta çojë në gjyq për këtë gjest të tmerrshëm.

Top News – Capitol, prokurori rrëzon pretendimet/ Nuk ka prova se do të vriteshin ligjvënës
16/01 00:02
Top News – Gjermania mbështet Rusinë/ Dritë jeshile gazsjellësit të Moskës
16/01 00:00
Top News – Vaksinat në bllokun europian/ Pfizer redukton dërgesat
15/01 22:13
Top News – Shkencëtarët, makineritë super inteligjente mund të na shkaterrojnë!
15/01 22:09
Top News – Kina stërvitje pranë Tajvanit, Pekini urdhëron trupat të përgatiten për luftë
15/01 22:09
FBI po vëzhgon bisedat në internet/ Thirrjet për protesta të armatosura deri në inaugurimin e Biden
15/01 20:08
Top News – Bilanci tragjik i covid/ Vdekjet në botë kapërcejnë 2 milionë
15/01 20:04
Top News – Holandë, dorëheqja e qeverisë/ Kryeministri, dështoi sistemi përgjegjësia jonë
15/01 19:26
Top News – Rusia `i bën dalje` perëndimit/ Moska largohet nga traktati ndërkombëtar
15/01 19:25
Top News – Berluskoni del nga spitali/ Ishte shtruar në Monako për disa teste
15/01 16:16
Top News – Dorëheqje masive e qeverisë/ Holandë, pas skandalit me fondet e asistencës
15/01 16:10
Top News – Presidenti i zgjedhur Biden/ Merr llogarinë zyrtare në Twitter me zero ndjekës
15/01 15:55
Frikë nga mutacioni brazilian/ Britania e Madhe në alarm
15/01 15:50
Top News – Tërmeti me magnitudë 6.2 godet Indonezinë/ 34 viktima, njerëzit ende në rrënoja
15/01 15:31
Top News – UFO-t, jo më një mister/ CIA zbulon online të gjithë arkivin e dokumentave
15/01 14:36
Top News – Viktimat e tërmetit në Kroaci/ Përballen tani me një dimër të vështirë
15/01 14:36
Top News – Me çmime të reduktuara/ Samsung prezanton linjen e re s21
15/01 14:19
Top News – Evropa e mbuluar nga bora/ Rrugë të bllokuara, orteqe dhe viktima
15/01 14:19
Top News – ‘Arma më e fuqishme në botë’/ Koreja e Veriut prezanton raketën e re balistike
15/01 12:58
Top News – Lady Gaga dhe Jennifer Lopez/ Do të këndojnë në inaugurimin e Joe Biden
15/01 12:57