Top News – Projektbuxheti i dështimit / PD- klientelist, thellon borxhin
23/10/2020 14:09

Partia Demokratike përmes ekspertit të ekonomisë ish deputetit Dorian Teliti, e ka kosnideruar projektbuxhetin e ri te qeverisë për vitin 2020, si buxhetin e dështimit dhe tërësisht klientelist. Sipas Telitit projekbuxheti i ri do të thekllojë me tej borxhin pubik, duke shpenzuar taksat dhe të ardhurat publike në mënyrë të padrejtë dhe abuzive Zyrtari i PD tha se projekbuxheti i ri ka lënë tërësisht jashtë vemendjes dhe mbështetjes qytetërt dhe bizneset që ende po vuajnë pasojat e pandemisë së covid 19. eksperti demokrat për ekonominë tha se ky ishte buxheti i fundit i kësaj qeverie duke iu shtuar piraditës së dështimeve dhe mashtrimeve të bëra në 7 vite.

Top News – Basha nga Shkodra/ Nuk kemi bërë politikë me pandeminë
25/11 16:05
Top News – Rindërtimi pas tërmetit/ Laç, nis puna për pallatet e reja
25/11 15:16
Top News – Raporti i Dick Marty/ Futet në kalendarin e Kuvendit
25/11 14:25
Komisioni për Dick Marty/ Balla dorëzon në Kuvend kërkesën për formimin e tij
25/11 12:46
Top News – Deputetët e PS kërkesë/ Komision për raportin e Dick Marty
25/11 11:00
“Iliri me uroi se vendosa maskën”/ Rrëfimi i Kryemadhit pasi u rizgjodh kryetare e LSI
24/11 15:21
Rama: Vaksinën e blejmë me çdo çmim/ Kryeministri: Të parët vaksinohen mjekët, mësuesit, policët
24/11 15:09
Top News – PD akuza ministres Xhaçka/ Udhëtime 10 mijë euro me helikopter
24/11 14:39
Top News – Rama-sjellje skandaloze/ Meta u gjobit se ishte në festë
24/11 13:55
Top News – Zgjedhjet në LSI/ Kryemadhi-votimi online ishte risi
24/11 12:03
Rama: Shkollat nuk mbyllen/ Vendimi u takon ekspertëve. Kryeminstri sjell shembuj nga vendet e tjera
24/11 11:53
Top News – Meta akuzon Ramën/ ‘Janë kuislinge, jo udhëheqës’!
23/11 17:04
Top News – LSI me dyer të hapura/ Kryemadhi pas rikonfirmimit
23/11 15:24
Top News – Ujë për 450 hektarë tokë/ Rama publikon video nga Vau i Dejës
23/11 11:23
Top News – Zgjedhjet në LSI/ Kryemadhi konfirmohet kryetare
22/11 15:09
Meta viziton kishën e Prullit, lutet për Shqipërinë
22/11 12:11
Basha, politikë nga morgu/ “U fut” në morgun e Tiranës për t’i ikur gjyqeve të UÇK
21/11 15:42
Top News – PD, thirrje prokurorisë/ ‘SPAK lejon zhdukjen e provave’
21/11 14:29
LSI voton nesër Kryemadhin/ Votimet e anëtarësisë do të zhvillohen edhe on line
20/11 15:15
Plani i Italisë për Shqipërinë/ Rama dhe Di Maio nënshkruajnë për rritjen e bashkëpunimit ekonomik
20/11 15:13