Top News- Presidenti, në rrezik dhe raundi i dytë/Asnjë emër, ja debatet në konferencën e kryetarëve
17/05/2022 14:45

Deputetët do të mblidhen sërish në seancë plenare në 23 maj, për të votuar kandidaturat për presidentin e ri të republikës. Ende pa asnjë emër në tavolinë, negociatat mes opozitës dhe mazhorancës, janë të vetmet, që mund të frenojnë djegien edhe të raundit të dytë të votimeve. Por, kompromisi duket se është larg palëve politike. Në konferencën e kryetarëve të kësaj të marte, Balla e quajti kontradiktore kërkesën e Alibeajt, që presidenti të zgjidhet nga opozita. Ju thoni se presidenti duhet të jetë mbi palët dhe më pas thoni që duhet ta zgjedhë opozita. Të drejtën grupit të PS-së për të propozuar emra nuk ja heq askush. Kam një muaj dhe më shumë që ju bëj thirrje publike që të vini dhe të ulemi. Me grupin që drejton Mediu jemi ulur dy herë. Tani do të diskutosh për emra. Nëse ne nuk propozojmë emra dhe ju nuk propozoni emra. Kur ulemi në tryezë ju thoni unë nuk jap emra se ju do të talleni me emrin tone. Duke i cilësuar mandatet e socialistëve, ilegjitime, kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, argumentoi se e drejta për të propozuar dhe për të caktuar kritere i takon opozitës. Sinkron Alibeaj: Partia Socialiste i ka mandatet e vjedhura, ndaj i takon opozitës …. Të caktojmë kriteret etj etj

Top Channel/ Në mes të verës, bie shi dhe breshër në Tepelenë
02/07 20:05
Top Channel/ Gjoba për qeset plastike/ Nisën më një korrik masat shtrënguese
02/07 19:45
Top Channel/ “Një në dy vizita, për covid”/ Mjekët e familjes konstatojnë numër të madh infektimesh
02/07 19:44
Top News- Pushuesve u prishet qetësia/ Në 7 minuta dy të mbytur në plazhet shqiptare
02/07 19:34
Top News- Ditëlindja e Shteteve të Bashkuara/ Yuri Kim mbledh bashkë të majtë e të djathtë
02/07 19:22
Top Channel/ Mbytet një 66-vjeçar në plazhin e Borshit, dyshohet se i ka rënë infarkt
02/07 18:37
Top News- Rënia e ‘Murit të Berlinit’ në Tiranë/ Politika përkujton eksodin 1990, ‘rikthehet’ Basha
02/07 17:44
Top News- Nuk njeh të ndalur Covid-19/ Rriten ndjeshëm rastet e reja, apelohet për vaksinim
02/07 17:01
Top News- Burg shqiptarit që grabiti Verrattin/ Lirohen anëtarët e tjerë të bandës famëkeqe
02/07 15:46
Top Channel/ Raportet mjekësore on line! Sistemi që eliminon abuzimin
02/07 15:24
Top Channel/ Të gjithë drejt plazheve! Temperaturat arrijnë deri në 39 gradë nën hije
02/07 15:12
Top Channel/ “Ish-bashkëshorti rrëmbeu fëmijët”! Padia e nënës shqiptare nga Anglia
02/07 15:09
Top Channel/ Ankimim për provimet, nisma për të shfuqizuar rregullin që pengon rishikimin e notës
02/07 15:06
Top Channel/ SHBA feston pavarësinë në Tiranë, Kim: Demokracia nuk është dhuratë
02/07 15:05
Top News – Braktiset Tirana, të gjithë drejt detit! Trafik i rënduar, fundjavë përvëluese
02/07 15:03
Top News- Efektivët do të qëndrojnë të pezulluar/ Gjykata jep vendimin, ngjarja ku u vra Xhuvani
02/07 15:02
Top News – U prish motori, shpëtohet ekuipazhi / Jahti luksoz në vështirësi në në Divjakë
02/07 14:41
Top Channel/ Parakalime të gabuara dhe shpejtësi e lartë, gjobiten 50 shoferë në Gjirokastër
02/07 14:21
Top News- Nga Tirana në Peqin, për të mbjellë drogë/ Në pranga 3 persona, procedohet kryeplaku
02/07 13:59
Top Channel/ Mbrohuni nga dielli. Mjekët: Mbrojtje me krem dhe kontrolloni veten
02/07 12:31