Top News-Pranga dhe gjoba kush nuk bindet! / Gjirokastër, policia me ‘dorë të hekurt’ në rrugë
24/01/2022 18:11

Shpejtësia tej normave të lejuara dhe drejtimi i mjetit nën efektin e alkolit, vijojnë të mbeten dy nga nga faktorët më problematikë dhe më të rrrezikshëm sa i përket aksidenteve rrugore. Policia rrugore e Gjirokastrës ka vënë në panga 3 drejtues mjetesh. Dy prej tyre u vunë në pranga pasi nuk iu bindën urdhrit të policisë për të ndaluar. Pasi policia ka arritur ti ndalojë ka konstatuar se këta dy kanë qenë në gjendje të dehur. Një tjetër drejtues mjeti u arrestua pasi duke drejtuar automjetin, në gjendje të dehur, është përfshirë në një aksident rrugor, me një mjet tjetër, në vendin e quajtur “Ura e Lumit”, duke shkaktuar dëme materiale. Gjatë kontrolleve të shtuara me qëllim parandalimin e ngjarjeve të rrezikshme rrugore, policia procedoi në gjendje të lirë 1 person, i cili akuzohet për drejtim të automjetit në mënyrë të parregullt. Si rrjedhojë e kontrolleve të shtuara policia pezulloi 4 leje drejtimi, për drejtim mjeti nën ndikimin e alkoolit. Po ashtu, janë vendosur 367 masa administrative gjatë javës që lamë pas për arsyje të ndryshme që përbëjnë rrezikshmëri në rrugë.

Top Channel/Përurohet teatri për fëmijët te Liqeni, Veliaj me homologun e Parmës: Punë e rëndësishme
26/05 18:00
Top News-Gjykata fiton me firmën e ministrit/Çfarë dosjesh ‘rrëzohen’ për administratën publike
26/05 17:46
Top Channel/ Polici që vrau kolegun! Gjykata lë në burg 25-vjeçarin
26/05 17:20
Top Channel/ “Kisha ruse na zhgënjeu”/ Kritika e Patriarkut të Stambollit ndaj kishës ortodokse ruse
26/05 17:17
Top News – ‘Promocion fantastik për Shqipërinë’/Reagimet pas eurombrëmjes së Conference League
26/05 16:49
Top Channel/ U arrestuan 68 tifozë. Italianë, holandezë dhe kroatë të përfshirë në akte dhune
26/05 16:39
Top News- Balla i përgjigjet Alibeajt: Fshihet pas një letre, po diskutojmë me grupet e tjera
26/05 16:34
Top News-Presidenti, PD e Alibeajt merr vendim!/Kryesia re pas zgjedhjeve në PD, takimet e Berishës
26/05 16:32
Top Channel/ Kimikatet ndotin Drinin!
26/05 15:35
Top Channel/ Spitali i ri infektiv, kryeministri inspekton ecurinë e rehabilitimit të plotë
26/05 15:28
Top Channel/ Riaktivizohet koncesioni! Balluku: Ka vendim gjykate për rrugën Thumanë-Kashar
26/05 15:25
Top Channel/ Shqipëria pro zgjerimit të NATO-s!
26/05 15:18
Top Channel/ Tirana pas ndeshjes/ Pastrohet kryeqyteti pas largimit të tifozëve
26/05 15:14
Top News-Suedia dhe Finlanda në NATO/Nisin hapat e para, Shqipëria miraton protokollet e aderimit
26/05 14:50
Top News – Përballja për kufirin detar në Hagë/Asi nën mëngë i Greqisë, a është gati Shqipëria
26/05 14:42
Top News – Baza detare me sytë nga NATO / Historia e Pashalimanit, nga sovjetikët deri te turqit
26/05 14:41
Top News-Ulet mesatarja në disa degë të Bachelorit/Kushi: Kriteret për mësuesinë nuk ndryshojnë
26/05 14:28
Top News-Lihen në burg dy policët/Njëri vrau kolegun, tjetri plagosi qytetarin
26/05 13:41
Top News-Polici që vrau kolegun në Komisariat/Lihet në arrest me burg, çfarë tha në gjykatë
26/05 12:45
Top News-Berisha, para mbledhjes së grupit/Pse nuk më uruan ambasadorët për zgjedhjen si kryetar
26/05 12:43