Top News/ Pr.ligji për Prefektin/ Debate, Balla përplaset me opozitën
16/04/2024 18:42

Në komisionin e Ligjeve u diskutua këtë të martë projektligji për “Për prefektin e qarkut”. Nisëm ligjore kjo që sipas relacionit pritet t’I jap më shumë pushtet Prefektit në koordinimin e bashkive. Por për deputetët e opozitës, ndryshimet në ligj nuk do të sjellin asnjë risi. Deputetja demokrate Dhurata Çupi akuzoi mazhorancën se po synon që të marrë nën kontroll edhe pushtetin vendor. Ligji për prefektin ka pasur dritëhijet e tij gjatë gjithë viteve të qeverisjes. Ligji për prefektin konsiderohet për të rritur pushtetit qëndro ndaj asaj vendore. Por ndryshme nga koha e PD, ju vetëm keni marrë gjithcka nga bashkitë por tashmë doni të merrni kontrollin e prefektit që ai të kontrollojë bashkitë.

Top News/ Vota e emigrantëve, KQZ bën propozimet, PS pro votimit me postë
22/05 22:50
Top News/ Kryemadhi përballet me Dumanin / Deputetja, subjekt hetimi, i është sekuestruar telefoni
22/05 19:22
Top Channel/ “A është në hetim Veliaj dhe a e keni koleg?”, Dumani i përgjigjet Sulës: Kolegë kemi..
22/05 18:08
Top Channel/ “Je peng i Ramës?” Dumani i përgjigjet Nokës: Nuk flemë të qetë kur…
22/05 18:07
Top Channel/ “S’mund të mbajmë peng orekset politike”, Dumani-Alibeajt: Që të mos bëjmë autogol…
22/05 17:56
Top Channel/ Incidenti te Komisioni i Ligjeve, Noka-Dumanit: Je me luhatje, si thua…
22/05 17:55
Top News/ Pse iku me urgjencë nga Shqipëria? Cameron ndërpreu vizitën, e thirri Sunak në Londër
22/05 17:49
Top Channel/ BOMBAT e Dumanit 5 orë në Kuvend: ARRESTIMI i Berishës te përgjigjja për KOLEGUN Veliaj
22/05 16:21
Top Channel/ Hekurudhën dhe portin e Durrësit! Cameron në Tiranë, Anglia e interesuar të investojë
22/05 15:11
Top Channel/ Rama nuk i kursen batutat me Cameron: Do ta shohin shqiptarët nëse e mban fjalën
22/05 15:08
Top Channel/ Cameron në Shqipëri, Rama zbardh bisedat me ish-kryeministrin britanik: Mbështetje…
22/05 14:59
Top Channel/ David Cameron vizitë në Tiranë, Rama e pret në Kryeministri
22/05 13:21
Top News/ Berisha: Arben Ndoka një përdhunues i shpifur, i mblodhi vota krimit
21/05 23:15
Top News/ I kushtoi poezi, Berisha: Je krenari e shqiptarëve
21/05 23:00
Top News/ Poezi poshtë ballkonit, Berisha me flamurë në duar shijon “mbrëmjen” poetike
21/05 22:45
Top News/ Nga Kosova i reciton Berishës, Çun Lajçi i bashkohet protestës së Rithemelimit
21/05 22:30
Top News/ 141 ditë protestë, çfarë po fitojnë demokratët nga Sali Berisha?
21/05 22:15
Top News/ Cameron viziton në Tiranën, sekretari i jashtëm britanik takime me Ramën e Begajn
21/05 21:53
Top News/ Balla: KPA mori vendim të turpshëm, nuk është vendim shkarkimi
21/05 20:58
Top Channel/ Mikrokreditë, guvernatori: Nuk kishim fuqi ligjore që t’i ndalonim
21/05 19:47