Top News – Pierce Brosnan në hall/ Aktori nxjerr shtëpinë në shitje
01/10/2020 19:16

Pierce Brosnan and gruaja e tij Keely Shaye Smith kanë jetuar në Malibu, të Kalifornisë, për rreth 20 vjet, ku panë të lindin e të rriten dhe dy djemtë e tyre. Por, fatkeqesisht duket ka ardhur koha të heqin dorë nga këto shpenzime, pasi kanë nxjerrë në shitje shtëpinë e ëndrrave. Çifti e ndërtoi pronën në vitin 2000, pikërisht një vit përpara se të martoheshin, tokën e të cilës e paguan për 7.35 milionë dollarë. Sipas revistës “Variety” filimisht, ata e ndertuan shtepine në stilin e një ferme modeste, por me pas e rinovuan krejtesisht për t’i dhënë jetë asaj që e quajtën si “shtëpia e tyre e ëndrrave”: 5 dhoma gjumi, 14 banjo, të konceptuara sipas stilit tajlandez, vend ku Brosnan kreu xhirimet e filmit “Tomorroë Never Dies “të serive 007. Brenda, suita kryesore e shtëpisë është rreth 4,000 metra katrorë dhe përmban një zonë ndenjeje, dy vatra zjarri, banjo dyshe dhe dhoma zhveshjeje, dhe dyer të paloshëm prej qelqi që të nxjerrin në verandën e madhe, e cila ngjan më shumë si një kuvertë anijeje me pamje nga oqeani dhe malet. Çmimi që kanë vënë tani për banesë, është 100 milionë dollarë.

Top News – Itali, gati marrëveshja/ Tamponi 18 euro te mjeku i familjes
27/10 21:51
Top News – Viktimat e covid-it/ OBSH: Po rriten shpejt në evropë
27/10 21:23
Top News – Botuesi i Harry Potter/ Covidi ‘magji’ me shitjen e librave
27/10 19:48
Top News – Manjati kinez/ Jack ma po bën histori
27/10 19:46
Top News – Rekord infektimesh/ Greqi, shënohen edhe 12 viktima
27/10 19:45
Top News – Parashikimi i zymtë/ Gjermani, 20 mijë raste në fundjavë
27/10 19:43
Top News – Parisi paralajmëron… Francezët në vendet myslimane
27/10 19:42
Top News – Aksioni i Europolit/ Konfiskohen 352 makina të vjedhura
27/10 19:26
Top News – Lira turke në pikiatë/ Shqetësime për ekonominë e vendit
27/10 19:24
Top News – Refuzimi i maskës/ Lidhet me çrregullime antisociale
27/10 19:22
Top News – Fauci për vaksinën/ Nuk e bllokon tërësisht infeksionin
27/10 17:29
Top News – KE “i tërheq veshin”/ “Erdogan po largon Turqinë nga Evropa”
27/10 15:44
Top News – Itali, masat antiCovid/ Shpërthejnë protesta të dhunshme!
27/10 11:55
Top News – E përzgjedhura e Trumpit/ Senati konfirmon gjyqtaren Barrett
27/10 10:55
Top News – Komentet e Erdoganit, Franca tërheq ambasadorin në Turqi
27/10 10:51
Top News – Sa vlen atëherë vaksina? Studimi më i fundit: Antitrupat bien për 4 muaj!
27/10 10:44
Top News – Shkencëtarët konfirmojnë/ Uji ekziston në sipërfaqen e hënës
26/10 22:14
Top News – Mjekët në Belgjikë/ Në punë edhe me koronavirus
26/10 22:13
Top News – Lavrov në Greqi/ Mbështet zgjerimin me 12 miljë
26/10 20:18
Top News – Merkel paralajmëron/ Jemi pranë humbjes së kontrollit
26/10 20:15