Top News – Pesë të rinj në Greqi/ Dhunuan një çift të moshuarish, më pas i grabitën
07/03/2021 21:12

Pesë persona kanë grabitur në mënyrë të dhunshme një çift të moshuarish në Pikermi të Greqisë. E gjithë ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit ku mes të dhunuarve ishte edhe ndihmësi i dy të moshuarve. Sipas mediave greke makthi për dy të moshuarit nisi rreth orës 04:45 ku pesë grabitës hynë në shtëpinë e tyre dhe u drejtuan për në dhomën e gjumit. Katër prej tyre qëndruan në dhomë ku ushtruan dhunë sistematike mbi çiftin e të moshuarve, ndërsa bashkëpunëtori i pestë u kërkoi të tregonin vendin se ku gjendeshin paratë. I moshuari i frikësuar u tregoi vendin ku gjendej një shumë prej 400 eurosh, por autorët kishin vijuar ta godisnin për t’i dhënë më shumë. Kur e kuptuan që ata nuk kishin më para, autorët morën sendet e tyre me vlerë, një varëse floriri rreth qafës dhe unazën e martesës së gruas së moshuar. Mediat greke raportojnë se autorët sulmuan gjithashtu edhe ndihmësin e shtëpisë, të cilin para se të largoheshin e lidhën me 93-vjeçarin dhe u hodhën celularët në tualet

Top News – 45 minutat e takimit/ Dendias dhe Erdogan, Qipro në mes
15/04 20:41
Top News – Përshkallëzon marshimi i studentëve/ Bomba molotov e granata mes protestuesve në Greqi
15/04 20:38
Top News – 6 plumba gazetarit grek/ Dalin në pah detaje tronditëse nga vrasja
15/04 12:37
Top Channel/ Greqia heq karantinën për BE/ Po ashtu për SHBA, Izraelin, Britaninë, Emiratet Arabe dhe…
14/04 22:22
Top News – Greqia, rekord të intubuarish/ 802 pacientë në terapi intensive prej covid 19
13/04 22:20
Top Channel/ Greqi, rekord të intubuarish, numri i viktimave mbetet i lartë
13/04 22:15
Top News – Letër për Albin Kurtin/ Komisioneri Europian: Nisni dialogun me Serbinë
13/04 17:24
Osmani takon ish presidentët/ ’Të krijojmë memorie dhe traditë të re’
13/04 17:23
Top News – Nis vaksinimi i gazetarëve/ Maqedoni e Veriut, vijon imunizimi me Sputnik V
12/04 15:00
Top News – Pasoja tjetër e pandemisë/ Shkup, covid ngre çmimet shtrenjtohet ushqimi
09/04 18:54
Ekzekutohet gazetari grek/ Investigonte botën e krimit dhe mafies në Greqi
09/04 15:55
Top News – Vaksinohet presidenti serb/ Vuçiç merr vaksinën kineze
06/04 17:25
Top News – Trajtimi i pandemisë/ Kërkohet dorëheqja e qeverisë në Bosnje
06/04 17:19
Top News – Maqedonia rikthen masat/ Ndalim qarkullimi gjatë natës dhe kufizime të tjera
06/04 10:53
Top News – Deklarata polemizuese për Srebrenicën/ Shkarkohet ministri malazez i drejtësisë
05/04 19:21
Top News – Shumë mesazhe për presidenten/ Nga evropa e deri tek liderët e shqipërisë
04/04 22:58
Top News- Vjosa Osmani ende pa kuorum/ Opozita, kryeministri kërkon kontroll absolut
04/04 12:13
Top News – Rekord viktimash ne Maqedoni/ 50 humbje jete në një ditë nga koronavirusi
02/04 20:59
Top News – Ngjarje tragjike në fshatin grek/ Rryma elektrike i merr jetën emigrantit shqiptar
02/04 17:04
Top News – Pse nuk mund të votojë diaspora? / Aktorët politikë në vend akuzojnë njëri tjetrin
02/04 15:24