Top News-Përplasja e frikshme në Berat/6 të plagosur, mes tyre një çift bashkëshortësh
20/01/2022 15:39

Një aksident I rëndë është regjistruar këtë të enjte në aksin rrugor Berat – Dimal, ku dy automjete u pëprlasën me njëri tjetrin, njëri I tipit ‘Mercedes Benz ML’ dhe tjetra një makinë autoshkollë. Si pasojë e përplasjes së fortë, mbetën të plagosur 6 persona, mes tyrë një cift bashkëshortësh, tre kursantë dhe instruktori i autoshkollës. Policia bëri me dije se të lënduarit u transportuan me urgjencë në Spitalit rajonal të Beratit, ku po marrin trajtim mjekësorë. Burime nga spitali bëjnë me dije se gjendja e tyre shëndetësore është e rëndë, ndërsa priten informacione të tjera në orët në vijim. Nga pamjet filmike, shihet qartë se njëri nga automjetet ka përfunduar në kanal, ndërsa automejti I autoshkollës është shkatërruar plotësisht për shkak të përplasjes. Banoërt e zonës aty pranë, thanë për policinë se pëprlasja ishte shumë e fortë dhe e zhurshme, gjë që bëri që ata të dilnin nga banesat. Njëri prej tyre dëshmoi se nga makina e ciftit, gruaja ishte lënduar rëndë dhe u gjend e shtrirë jashtë makinës. Policia u drejtua në vendin e ngjarjed, ndërsa momentalisht dyshohet se shkak i këtij aksidenti ishte pakujdesia.

Top Channel/ Testimet me aparatin AquilaScan, 18 drejtues nën efektin e drogës
28/05 12:57
Top News- Ktheu shtëpinë në magazinë droge/ Mamurras, në pranga 29-vjeçari që kultivonte kanabis
28/05 12:51
Top Channel/Conference League, Veliaj vlerëson me Mirënjohjen e Qytetit institucionet që u angazhuan
28/05 12:30
Top Channel/ Ndotja e ujit Darzezë, banorët nuk mund të ujisin as tokat
28/05 12:18
Top Channel/ Braktisja e fshatrave. Becishti i Ali Pashës mungojnë rrugët dhe shërbimet
28/05 12:16
Top Channel/ Bujqësia pa punëtorë. Në Shilbatër të Elbasanit qershitë nuk ka kush t’i vjelë
28/05 12:15
Top Channel/ Panairi i punës, organizohet para fakulteteve për të ofruar punë për studentët
28/05 12:12
Top News- Abuzimi me tenderin 7 milionë lekë/ Gjykata dënon ish zyrtarët e bashkisë së Durrësit
28/05 11:51
Top Channel/ Zjarr në tregun e fruta-perimeve tek “Varri i Bomit”, ka vetëm dëme materiale
28/05 11:07
Top News – Tiranë, përfshihet nga flakët tregu i fruta-perimeve
28/05 10:41
Top Channel/ Ktheu banesën në magazinë për kultivimin e droges, në pranga 29-vjeçari në Kurbin
28/05 10:25
Top Channel/13 persona riatdhesohen nga Siria,Çuçi i pret në aeroport:Operacionet e tilla do vijojnë
28/05 09:24
Top Channel/ Tragjedi e dyfishtë, dy të miturit që u mbytën në liqenin e Prushit janë vëllezër
27/05 23:18
Top News- Tragjedi në Tiranë, mbyten dy fëmijë/ Polumbarët e RENEAS, në operacion për trupat
27/05 22:09
Edicioni Informativ / Ngjarjet kryesore nga vendi, rajoni dhe bota | Top News
27/05 21:10
Top News- Mbyten dy fëmijë, RENEA nxjerr trupat e dy të miturve
27/05 20:15
Top Channel/ Mbyten dy fëmijë në liqenin e Prushit në Tiranë
27/05 20:07
Top News- 4 operacionet nga kampet e Al Hol/ Si shpëtuan nga ‘ferri’ 38 shqiptarët e ISIS
27/05 20:04
Top Channel/ Mungojnë mjekët e urgjencës, specializohet vetëm një student këtë vit
27/05 19:51
Top Channel/ “Bandat” përplasje në PD/ Reagon Berisha për aksionin e SPAK, përgjigjet Aalibej
27/05 19:39